Öğrencilerimizin İngilizce pratik yapmalarını ve eğlenmelerini sağlamak üzere hazırladığımız ve yıl içerisinde tekrarladığımız Nadide Cafe, bu sefer de İlkokul bölümümüzde iş başındaydı.

Nadide Eğitim Kurumları olarak bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attık.

Belirli gün ve haftalar çerçevesinde bizim için en önemli günlerden biri olan bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı’mızı ve onu yazan Mehmet Akif Ersoy’u gururla andık. Yaşı küçük, milli değerleri büyük olan öğrencilerimizin sunumları görülmeye değerdi.

"Annem başa taç imiş

Her derde ilaç imiş 

Bir evlat pir olsa da

Anneye muhtaç imiş."

Değerli annelerimiz;

Özel Nadide Eğitim Kurumları Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde 1.,2.,3., 5. ve 6. sınıf öğrencilerimiz ile birlikte İslam Sanatında kullanılan Geometrik Desenleri tasarlama fırsatı bulduk. İslam Sanatındaki Geometrik Desenlerin Anadolu Selçuklu Mimari yapılarında, çini sanatının gelişiminde geometrik desenlerin önemli rol oynadığını tasarlayarak öğrendik.

Mini mini birlerimiz bu gün yanlarında aileleri olmadan market ürünlerini evden getirerek, kendilerinin oluşturduğu mini markette örnek paralar ile hem satış yaptılar hem de alışveriş yaptılar hem de alışveriş yaptılar. Yemek istedikleri yiyecekleri aldılar kasaya geldiler. Kasada ödemelerini yaptılar ve para üstünü de hesaplayıp geri aldılar. Kasada duran kasiyerlerimiz de itinayla alınan ürünlerin toplam fiyatını hesaplayıp para üstlerini doğru olarak müşterilerine teslim ettiler.
Miniklerin heyecanı görülmeye değerdi. Her zamanki gibi hem eğlendiler, hem öğrendiler. Nadide miniklerimiz sizi kutluyoruz...

"Annem başa taç imiş
Her derde ilaç imiş 
Bir evlat pir olsa da

Anneye muhtaç imiş."

Değerli annelerimiz;

3. Sınıf öğrencilerimize haftalar öncesinden verilen ortalama 200 kelimeden oluşan kelime kitapçığını ezberleyip, finale yükselen öğrencilerimizin kuraları çekilmiştir. Bu süreçte kelime ezberleme mücadelesinde bulunan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz. Final yarışmamız 22 Mart 2019 Cuma günü gerçekleşecektir.

Karakter eğitimi konumuz bu ay "Özgüven". Biz ikiler bulutlardan kimlik yaptık. Her bulut bir öğrencimizi temsil etti. Her öğrencinin adının yazıldığı bulutların altına diğer sınıf arkadaşları onun hangi özellikleri varsa tek tek yazdılar. Bu bulutlar sınıfta bulunan dolapların kapaklarına yapıştırıldı. Öğrenciler yazılanları okuyup çok mutlu oldular.

Back to top