Sevgili Anne ve Babalar,

Evlatlarımızın her geçen gün büyüdüğünü bazen gördüğünüz, bazen hissettiğiniz kimi zaman da hayat koşturmasında kaçırdığımız dönemler olmaktadır. Bir çocuğun büyümesini seyretmenin, ne kadar keyifli bir süreç olduğuna bizler de şahit oluyoruz. Bu süreçte anne-baba olmayla ilgili fark ettiğiniz, yakaladığınız noktaları bizimle paylaşmanızı diliyor ve hepinizi yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz.

Bazı ilkler özeldir, unutulmaz. Hele çocuğumuza aitse… İlk adım atışı, çıkardığı ilk dişi fark ettiğimiz an, yüzümüze bakıp ilk kez "anne" deyişi, okula başlayıp kapıda ayrıldığımız ilk gün, biraz sevinç, biraz hüzünle karışık el sallamalar…

Bu gece Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) ‘in dünyayı şereflendirdiği gecedir.

Her insanın ömrü bir şeyleri tamamlamakla geçer. Hiçbir şeyin yarıda kalmasını istemeyiz. Eksikleri tamamlamak için ise çözümler üretiriz. İkiler olarak eksikleri tamamlarken, çözümleri görsele döksünler istedik.

Öğrencilerimize öğrendiğimiz hecelerden kapı şifreleri oluşturduk. Öğrenciler bu heceleri okuduktan sonra sınıfa girebildiler. Öğrencilerin sınıfa girebilmek için heyecanlı okuyuşu görülmeye değerdi. 

4.sınıf zümresi olarak öğrencilerimizle öğrendiğimiz Türkçe dersi Ses Olayları konusunu Kart Gösterme oyunu ile hem eğlenerek hem de öğrendiklerimizi tekrar ederek pekiştirdik. Etkinliğimize ait resimler…

Özel Nadide İlkokulu 1.sınıf öğrencilerimiz ile Değer Eğitimi derslerinde Kur’an harflerini öğrenme yolculuğumuz etkinliklerle devam ediyor.

4. Sınıf öğrencilerimiz ile Değer Eğitimi dersinde israf ve tasarruf konusu işlendi. Elektrik, su ve ekmek tasarrufları başlıklarına özellikle değinildi. Öğrencilerimizin ayet ve hadis-i şerifler ışığında hazırladıkları afişlerle tasarrufun önemine dikkat çekildi.

Sorumluluklarımızdan bir tanesi de bulunduğumuz çevreyi temiz tutmak ve temiz tutmayanları kibarca uyarmaktır. Öğrencilerimize bu noktada “sorumluluk” verebilmek adına Karakter Eğitimi Komisyonunun da destekleri ile 4.sınıflarımızda “Çevre Polisi” uygulaması yapmaktayız.

Back to top