Özel Nadide İlkokulu 1.sınıf öğrencilerimiz ile Değer Eğitimi derslerinde Kur’an harflerini öğrenme yolculuğumuz etkinliklerle devam ediyor.

4. Sınıf öğrencilerimiz ile Değer Eğitimi dersinde israf ve tasarruf konusu işlendi. Elektrik, su ve ekmek tasarrufları başlıklarına özellikle değinildi. Öğrencilerimizin ayet ve hadis-i şerifler ışığında hazırladıkları afişlerle tasarrufun önemine dikkat çekildi.

Sorumluluklarımızdan bir tanesi de bulunduğumuz çevreyi temiz tutmak ve temiz tutmayanları kibarca uyarmaktır. Öğrencilerimize bu noktada “sorumluluk” verebilmek adına Karakter Eğitimi Komisyonunun da destekleri ile 4.sınıflarımızda “Çevre Polisi” uygulaması yapmaktayız.

Bazı ilkler özeldir, unutulmaz. Hele çocuğumuza aitse… İlk adım atışı, çıkardığı ilk dişi fark ettiğimiz an, yüzümüze bakıp ilk kez "anne" deyişi, okula başlayıp kapıda ayrıldığımız ilk gün, biraz sevinç, biraz hüzünle karışık el sallamalar…

Bu gece Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) ‘in dünyayı şereflendirdiği gecedir.

2. sınıflarımız, öğretmenlerinin kendilerine öğrettiği Kırmızı Balık şarkısını çok sevdiler.

Öğrencilerimize öğrendiğimiz hecelerden kapı şifreleri oluşturduk. Öğrenciler bu heceleri okuduktan sonra sınıfa girebildiler. Öğrencilerin sınıfa girebilmek için heyecanlı okuyuşu görülmeye değerdi. 

4.sınıf zümresi olarak öğrencilerimizle öğrendiğimiz Türkçe dersi Ses Olayları konusunu Kart Gösterme oyunu ile hem eğlenerek hem de öğrendiklerimizi tekrar ederek pekiştirdik. Etkinliğimize ait resimler…

Bu ayki karakter eğitimi konumuz “Sabır ve Şükürdü”. Bu konu çerçevesinde “Şükrü Bol, Sabrı Engin Kahvaltı”  etkinliğimizi düzenledik.

Back to top