Özel Nadide Eğitim Kurumları okul öncesi öğrencilerimiz bu gün dünyanın dört bir yanından binlerce okulun katıldığı okul dışarıda etkinliğine katıldı. Açık havada öğrenmeyi ve oynamayı kutlamak ve ilham vermek için yapılan bu küresel kampanyada okullar sınıflarını açık havaya taşır ve derslerini oyun yoluyla işler.

Özel Nadide Başiskele Anaokulu Sevgi Çiçekleri sınıfımızda arka arkaya tarif edilemeyecek heyecanlar yaşadık. Öğrencilerimizden Öykü GÜMÜŞ, Eslem KAHRAMAN, Elif Naz ŞAHİNTÜRK ve Erva YAYLA öğrencilerimiz dönem boyunca gösterdikleri emeklerin sonunda Elif-ba cüzlerini bitirip Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendiler.

Başiskele Anaokulu öğrencilerimiz bu gün izci kampındaydı. Yağışlı havalar sebebiyle etkinliğimiz daha önce yapılamamış olsa da morallerimizi bozmadık ve sabırla etkinliğimizi yapacağımız günü bekledik. Yardımlaşmayı ve sorumluluk bilincinin önemini hedef edinen izcilerimiz önce çadırlarını aldı, ardından eğlenceli oyunlarla kamp alanın yolunu tuttu.

Bugün günlerden halı sahaydı. Nadide İlkokulumuzun kreş, anasınıfı hazırlık ve anasınıfı sınıfları çim halı sahanın ve futbolun tadını doyasıya çıkardılar. Her sınıfımız kendi jimnastik dersi saatinde, öğretmenleriyle halı sahada buluştu. Kendilerine ayrılan sahada ve saatte formalarını giyerek işe koyuldular ve sınıf dostluk maçları düzenlediler. Enerjinin, heyecanın ve koşturmanın bol olduğu futbol maçlarımızdan kareler…

Gönüllerin merhametle dolduğu on bir ayın sultanı mübarek ramazan ayı, Nadide okulumuz da coşkuyla karşılandı. Değer eğitimi dersin de Ramazan ayı hakkın da bilgilendirilen öğrencilerimiz, okulumuza gelen davulcunun manileriyle canlandırıldı. Sularını içip oruca niyetlenen öğrencilerimiz öğle yemeğinde hurmalarla oruçlarını açtılar.

Okulumuzun minikleri bugün okullarına gelirken çok heyecanlıydılar. Anne ve babalarıyla birlikte tasarladıkları harika gözlüklerini takmak için sabırsızlanıyorlardı. Sınıfımızda hazırladığımız “GÖZLÜK GEÇİDİNDEN” harika gözlükleriyle muhteşem bir geçitle gerçekleştirdiler. Müzik eşliğinde hem dans edip hem de bu eğlenceli anların tadını çıkardılar. İşte miniklerimizle sizler için seçtiğimiz en güzel kareler...

Özel Nadide Başiskele Anaokulu öğrencileri bugün okullarına gelirken çok heyecanlıydılar. Bir hafta boyunca öğrendikleri trafik kurallarını ve trafik levhalarını uygulamalı olarak trafik parkurunda tekrar ettiler. Trafik kurallarının ne kadar önemli olduğunu, eğlenerek öğrenen miniklerimizden sizler için seçtiğimiz en güzel kareler.

Kırmızı yandı dur bekle, Sakın acele etme, Bak sarı yandı hazır ol! Polise yardımcı ol, Bekleme artık çabuk ol, Yeşil yandı senin yol. Okulumuzun Anasınıfı Hazırlık öğrencileri bugün öğrenme serüvenlerine bir yenisini daha ekledi. Sınıflarına hazırladıkları “TRAFİK PARKURU” ile eğlenceli vakit geçiren miniklerimiz evlerinde aileleriyle birlikte hazırladıkları taşıtlarla trafikte uyulması gereken kuralları ve trafik levhalarını eğlenceli bir şekilde öğrendiler.

İşte geldi ilkbahar, İçimde bir neşe var, Gökyüzü pırıl pırıl, Güneş bize göz kırpar, Havalar ısınıyor, Ağaçlar yeşeriyor, Her yerde çiçek açtı İlkbahar bu İlkbahar… Başiskele Anaokulu öğrencileri olarak bahçemizde bahar şenliğimizi düzenledik. Yemyeşil olan bahçemizi rengarenk süsledik, baharı yansıtan kelebekli ve arılı taçlarımızla hepimiz birer kelebek ve arı olduk.

Back to top