Yaz mevsiminin gelmesini sabırla bekleyen nadide öğrencilerimiz için yaz demek dondurma demekti. Ve nihayet bugün okulumuzun bahçesinde dondurma şenliğimizi yaptık. Okulumuza gelen dondurmacımız öğrencilerimize dondurma ikram etti. Şarkılar söyleyen oyunlarla eğlenen minik öğrencilerimiz; unutulmaz hatıralarına vanilya kokulu, çilek ve çikolata tadında bir gün daha eklediler.

Başiskele Anaokulumuz bugün, bekledikleri ORMANYA gezisine gitti. Heyecanları gözlerinden okunan öğrencilerimiz, Ormanya ya vardıklarında çeşit çeşit hayvanları gözlemleyip onlar hakkında bilgi edindiler. Bolca gezip doğa yürüyüşüde yapan öğrencilerimiz yaptıkları piknik ile daha da keyiflendiler. Bu güzel günün ardından hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmeyen okulumuz öğrencilerinden sizler için birkaç kare…

Bugün günlerden halı sahaydı. Nadide İlkokulumuzun kreş, anasınıfı hazırlık ve anasınıfı sınıfları çim halı sahanın ve futbolun tadını doyasıya çıkardılar. Her sınıfımız kendi jimnastik dersi saatinde, öğretmenleriyle halı sahada buluştu. Kendilerine ayrılan sahada ve saatte formalarını giyerek işe koyuldular ve sınıf dostluk maçları düzenlediler. Enerjinin, heyecanın ve koşturmanın bol olduğu futbol maçlarımızdan kareler…

Bu ay karakter eğitimi konumuz SABIR-ŞÜKÜR idi. Anasınıflarımız evlerine götürdükleri şükür mektuplarını kendi ağızlarından ailelerine yazdırıp, resimleriyle söyleyeceklerini ifade ettiler. Daha sonra gelen şükür mektupları tek tek okunarak şükretmenin önemi vurgulandı. Bu ay boyunca öğretmenleri onlara sabır hikâyeleri okuyarak sohbet saati yaptı. Ayrıca tüm okulumuzda sabredelim şarkısı dinlendi.

Bugün günlerden “Karpuz Şenliği”ydi. Yaz mevsimi gün be gün yaklaşırken, nadide öğrencilerimiz havanın güzelliğini, bahçenin eğlencesini ve meyvelerin tadını doyasıya çıkarmaya başladı. Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi karpuzu çok özlemiştik. Nadide İlkokulumuzun kreş, anasınıfı hazırlık ve anasınıfı sınıfları olarak şenlik için hazırlanan bahçemizde, “Geleneksel Karpuz Şenliği” etkinliğimiz için buluştuk.

Özel Nadide Başiskele Anaokulu öğrencileri bugün okullarına gelirken çok heyecanlıydılar. Bir hafta boyunca öğrendikleri trafik kurallarını ve trafik levhalarını uygulamalı olarak trafik parkurunda tekrar ettiler. Trafik kurallarının ne kadar önemli olduğunu, eğlenerek öğrenen miniklerimizden sizler için seçtiğimiz en güzel kareler.

Asırlar boyunca Peygamber Efendimizin; "İstanbul mutlaka fetholunacaktır. Onu fetheden kumandan, ne güzel kumandan; onu fetheden asker ne güzel askerdir!..." müjdesine nail olmak üzere pek çok müslüman bu güzel şehre gönül vermişti. Özel Nadide Başiskele anaokulu öğrencilerimiz  ilköğretim binamız etkinlik salonunda toplanarak, İstanbul’un fethini büyük bir coşkuyla kutladılar.

Özel Nadide Eğitim Kurumları okul öncesi öğrencilerimiz bu gün dünyanın dört bir yanından binlerce okulun katıldığı okul dışarıda etkinliğine katıldı. Açık havada öğrenmeyi ve oynamayı kutlamak ve ilham vermek için yapılan bu küresel kampanyada okullar sınıflarını açık havaya taşır ve derslerini oyun yoluyla işler.

Özel Nadide Başiskele Anaokulu Sevgi Çiçekleri sınıfımızda arka arkaya tarif edilemeyecek heyecanlar yaşadık. Öğrencilerimizden Öykü GÜMÜŞ, Eslem KAHRAMAN, Elif Naz ŞAHİNTÜRK ve Erva YAYLA öğrencilerimiz dönem boyunca gösterdikleri emeklerin sonunda Elif-ba cüzlerini bitirip Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendiler.

Back to top