Başiskele Anasınıfı öğrencilerimizle karakter eğitimi kapsamında "Sorumluluk  Çantam" adlı etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Nadide Başiskele Anaokulu öğrencilerimiz  bu ay başka bir kavram için kollarını sıvadı “Hayat Kurtar” sloganı ile Kızılay Haftasına hep birlikte, çeşitli etkinliklerle giriş yaptılar. Kızılay nedir? Kızılay ne iş yapar? Gibi sorulara cevap bulan çocuklarımız bugünde Kızılay şapkalarını takıp okulumuzun salonunda Kızılay dramasını seyrettiler.

Başiskele anasıfı hazırlık sınıfımız İngilizce derslerinde eğlencenin tadını çıkarıyorlar. Oyun halısında oynamak ise en sevdikleri. Gösterip- yaptırma ile de hareketleri yaparak akıcılığı yakalıyorlar.

Bugün günlerden iki, Birden sonra gelen iki çabucak öğrendim seni, Bir sen bir ben etti iki, Öğrenmeye doymadığımız her halimizden belli, Minikleriz biz hem çok akıllı, hem de öğrenmeye dünden meraklı.

Minik Kalpler ve Sevgi Çiçekleri sınıflarımızın öğrencileri bu ay "Karakter Eğitimi" konumuz olan sorumluluğu işlediler. Öncelikle sorumluluklarımızı belirledik. Örneğin; (oynadığı oyuncakları toplamak, söz almak için parmak kaldırmak vb.)

Başiskele Anasınıfı öğrencileri heyecanla bekledikleri havuz etkinliğinde suyla buluştular. Yüzme öğretmenimiz  ile birlikte önce ısınma hareketleri yaptılar, sudan çıkmak istemeyen miniklerimiz daha sonra top oynayarak hem eğlendiler hem de havuzun keyfini doyasıya çıkarmış oldular.

Başiskele Nadide anasınıfı öğrencileri bugün cinastik dersinde futbol turnuvası yaptı. Çok keyifli ve bir o kadarda heyecanlı geçen futbol maçımızın sonunda kazanan dostluk oldu.

Başiskele anasınıfımız "My School" ünitesini "Where is my ball?" etkinliğiyle eğlenerek bitirdiler. Öğrencilerimiz ellerindeki nesneyi kutunun altında, üstünde ve içinde  şeklinde göstererek birbirlerine "Where is my ball?" On the box, in the box, under the box" diyerek cevapladılar.

Başiskele Anasınıfı öğrencileri karakter eğitimi kapsamında sorumluluk etkinliklerini yapmaya devam ediyor. Bu hafta uyguladığımız “RENKLİ ELLER” etkinliği çocuklarımızın çok hoşuna gitti.

Back to top