Nadide okulumuzun bu ayki karakter eğitimi konusu “Sevgi ve Saygı”. Bir hafta boyunca nadide öğrencilerimiz “sevgi avcıları” oldular ve pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 3 farklı sevgi görevi seçtiler.

Başiskele anasınıflarımız karakter eğitimi kapsamında aileleri için sevgi ile hazırladıkları sürpriz mektuplarını ulaştırmak için postaneye gitti. Postane’nin nasıl bir yer olduğunu yerinde gözlemleme fırsatı bulan öğrencilerimiz sırası ile mektuplarını teslim etti.

Nadide okulumuzda Sevgi Kelebekleri, Gülen Yüzler ve Renkli Yıldızlar sınıflarımız ile bu hafta Değer Eğitimi dersinde cami adabını işledik. Nadide öğrencilerimizle  huzur sevgi köşesi, çocukların neşesi camiyi ziyaret etmeye karar verdik.

Başiskele anaokulu öğrencileri bu hafta enerji tassarrufunu öğrendiler. Okulumuza gelen “Ormandaki Afacanlar” müzikli oyunu ile enerji tasarrufunun ne kadar önemli olduğunu her zamanki eğitim modelimiz eğlenerek öğrenme ile öğrendiler.

Okulumuzun miniklerinden "Sevgi Çiçekleri" sınıfı öğrencileri kış için hazırlıklarını yapmaya devam ediyor. Önlüklerini giydiler, şapkalarını taktılar, kollarını sıvadılar. Lahanalarını doğramaya başladılar, sonra da bir güzel havuçlarını kestiler.

Nadide Okulumuzda Sevgi Kelebekleri sınıfımızdan Ömer Asaf ASLAN, Banu VATANSEVER, Ahmet Hasan PAY, Gülen Yüzler sınıfımızdan Recep Tayyip PAY, Zehra Naz BAYRAK, Ceylin YILDIZ, Abdullah YAVUZ, Renkli Yıldızlar sınıfımızdan Umut Efe ÖZKARAASLAN öğrencilerimiz Değer Eğitimi dersinle öğretmenleri ile gayret ettiler ve Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendiler.

Minik öğrencilerimiz bugün safari yeleklerini, şapkalarını giyerek, ellerine dürbünlerini alarak hayvanların gizemli dünyasına yolculuğa çıktılar. Nadide öğrencilerimiz merak ettikleri tüm sorulara safari turunda inceleme yaparak cevap bulurken, hem öğrendiler hem de hayvan dostlarıyla doyasıya eğlendiler.

Bana bir renk söyle, Bir renk söyle, Birlikte düşünelim neler var bu renkte, Hepsini öğrenelim seninle birlikte. Bugün günlerden Beyaz olsun dedik, sınıfımızı beyazlarla bezedik öğrendiğimiz renklere bir yenisi daha ekledik.

Rehber öğretmenimiz tarafından bu ay Anasınıfı ve Anasınıfı Hazırlık öğrencilerimizle engelli kişileri anlamak ve empati becerisini kazandırmak adına çeşitli etkinlikler yapıldı. Görme engelli bireyleri anlamak için parkurlar hazırladık ve öğrencilerimizin gözlerini kapatarak parkuru tamamlamalarını istedik.

Back to top