‘Sorumluluk’  teması çerçevesinde bu kez de çocuklarımız bir kitabın sorumluluğunu üstleniyorlar. Kitapların bizim için bir hazineden farkı olmadığını öğrenen Hünerli Parmaklar ve Bal Arıları kendilerine emanet edilen kitapları koruyup kollayıp aldıkları gibi okulumuza geri getirdiler. Sınıf arkadaşlarına kitabı en güzel şekilde anlatan miniklerimiz sorumluluklarını yerine getirmenin haklı gururunu yaşadılar.

Bir fil, bir aslan bir kedi ne fark eder, hepimiz renkli dünyanın renkleri değil miyiz? Sana bir sır verebilirim. Burada yaşaman için bir formül… Mesela hani dedim ya senin sana ihtiyacın var! Evet, dostum “DUR, PLANLA VE İLERLE” bu formül renkli dünyanda seni masalın kahramanı yapacak.

Hünerli Parmaklar ve Bal Arıları sınıfı “renkli eller” etkinliğiyle birlikte sorumluluk kazanmaya devam ediyor… Önce her parmağa bir sorumluluk yerleştirdik sonra da bir sorumluluğumuzu yerine getirdik… Haftanın sonunda tüm parmaklarımız kapandığında parlayan güneş bizlere merhaba dedi. Okuldaki sorumluluklarımızın farkına vardıktan sonra  sürprizlerimizin tadını çıkardık….

Sağlıklı, mutlu, çevre ve doğaya önem veren çocuklar yetiştirmek amacıyla etkinliklerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Okulda teorik bilgilerimizi edindikten sonra en etkili öğrenme yolu olan yaparak- yaşayarak öğrenme ilkesinden yola çıkarak sonbahar mevsimini ve etkilerini bir de doğa gezimiz sayesinde tanıdık. Önce çalı çırpı topladık ardından ateşimizi yaktık… Dökülen yaprakları, birbirinden farklı taşları, gökyüzünü, ağaçları ve daha pek çok şey hakkında uzun uzun sohbetler ettik. Bu gezimiz sayesinde doğayla aramızdaki bağ biraz daha güçlendi… Ve hiçbir zaman unutmuyoruz ‘’Bugünün çocuklarının herkesten daha fazla doğaya ihtiyaçları var!’’

Aramıza renkli misafirlerimiz katıldı. En az misafirlerimiz kadar çocuklar da çok heyecanlıydılar.  Aycan ve Aykızla tanışan miniklerimiz sır dolu kolileri gördüklerinde önce endişelendiler sonra gerçeğin farkında vardılar… Aycan ve Aykız’ın maceralarını merakla seyreden miniklerimiz, toplumsal dayanışmayı sağlamak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılayı'nı bir kez daha yakından tanıdılar.

Derince Nadide Anaokulu, şanlı bir tarihe ve büyük bir medeniyet birikimine sahip olan büyük bir milletin, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi Cumhuriyetin kuruluşunun 95’inci yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutladı. Nadide öğrencilerimizle birlikte canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yad ettik. 

Özel Nadide Anaokulları'nın geleneksel olarak düzenlediği ‘’ Anneler Çocuk Oluyor’’ programımız için okula gelen annelerimiz çocuk oldular. Annelerimize özel programımızda çocuklarının gün boyu neler yaptığını uygulamalı olarak gösterildi. Nadide annelerimiz için özel hazırlanan ikramlar eşliğinde başlayan programımız,  Jimnastik, Değer Eğitimi , İngilizce , Drama  ve Ebru  branş dersleriyle devam etti. Annelerimiz, sınıf öğretmenleriyle de sanat etkinlikleri yaptıktan sonra anı ağacına anılarını yazarak güzel günü tamamlamış oldular. Programımıza katılan tüm velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Spor, sağlıklı ve mutlu yaşamanın en önemli ve en etkili yoludur. Bizler de her çocuğu pek çok farklı yönde gelişimini destekleme amacıyla farklı etkinlikler yapıyoruz. Hünerli Parmaklar ve Bal Arıları sınıfları da hem eğlenceli vakit geçirdiler hem de vücutlarının bağışıklık kazanmasını sağladılar.  Doğru nefes alma egzersizleriyle birlikte esneme hareketleri yaparken yeteneklerimizi de keşfetme fırsatı bulduk…

  "Sevgi Tomurcukları" ve "Bahar Çiçekleri" sınıfları barbunya ayıklama etkinliği için kollarını sıvadılar.

      Merakla heyecanla barbunyalara dokunup koklayıp incelediler. Barbunyaları ayıklayan çocuklar barbunyaların yolculuğunu öğretmenlerinden dinlediler. Bir kaç barbunyalarını ekerek bir hafta boyunca nasıl filizlendiğini heyecanla gözlemlediler. Bu güzel etkinliğimizden sizler için seçtiğimiz kareler…

Back to top