Bilgin Yumurcaklar ve Bal Çiçekleri Sınıfları bu hafta sonbahar konusunu işlediler. Evden getirdikleri sonbahar resimleriyle sınıflarını süslediler. Daha sonra sonbahar şarkısını söylediler ve yaprakların nasıl döküldüğünü anlatan eğitici videoları izlediler.

Örüntü kavramın öğrenen Bal Çiçekleri pekiştirmek için ponponlarla örüntü çalışması yaptı.

Bilgin Yumurcakları ile Bal Çiçekleri, Yıldızlar ve Minik Eller sınıflarında bugün Cimnastik dersinde futbol turnuvası heyecanı vardı.

Ay Işığı Sınıfı’nda bugün ev maketi heyecanı vardı. Evimiz Ailemiz konusu için evde anne ve babamız ile hazırladığımız maketler sabah saatlerinde sınıfımızda yerlerini aldı. Maketler üzerinde uzun uzun konuşuldu.

Gölcük Nadide Anaokulu anasınıfı öğrencilerimiz bu ay ki karakter eğitimi konusu olan Sorumluluk ile ilgili “Sorumluluk Çantam” etkinliği yaptılar.

Bilgin Yumurcaklar Sınıfı bugün okuma yazmaya hazırlık çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Ellerine tahta kalemlerini alan öğrencilerimiz dikkat çalışmaları yaptılar. Rakam yazma, kesik çizgileri birleştirme ve kopya etmekte başarılı oldular.

Anasınıfı öğrencilerimiz sorumluluklarını bilen bireyler olmak üzere sağlam adımlarla ilerliyorlar.

Ay Işığı Sınıfı öğrencileri bu ay "Karakter Eğitimi" konumuz olan Sorumluluğu işlediler.

Gölcük Nadide Anaokulu olarak Kızılay Haftasını kutladık. Öğrencilerimiz Kızılay nedir? Neler yapar, nasıl yardımlarda bulunur gibi bilgileri videolar ve slaytlarla öğrendiler. Ardından okulumuzun konferans salonunda kurulan mini Kızılay standlarını inceleyip öğrendiklerini pekiştirdiler.

Back to top