Bu hafta Minik Eller Sınıfımız için çok eğlenceli geçti. Çünkü üst üste 4 arkadaşımızda Kur’an okumayı öğrendi ve bunu güzel bir törenle taçlandırdı.

Gölcük Nadide Anaokulunda bu hafta anasınıfı öğrencilerimiz için farklı bir deneyim vardı. Medeniyet birikimimizden bugüne taşıdığımız geleneksel el sanatlarından Çömlekçiliği öğrendiler.

Bilgin Yumurcaklar ve Bal Çiçekler Sınıfı bu hafta yaşlılar haftası kapsamında Bilgin Yumurcaklar Sınıfından Ali Emre’nin babaannesi ve Bal Çiçekleri Sınıfından Şebnem’in babaannesi sınıflara ziyarete geldiler. Eski döneme ait eşyalar, resimler vs. getirerek sunum yaptılar.

Özel Nadide Gölcük Anaokulu anasınıfı öğrencileri yaşlılar haftasını heyecanlı ve meraklı bir şekilde kutladı. Çocuklarımızla, yaşlılara nasıl davranmamız gerektiği, onlara saygıda kusur etmememiz gerektiği konusunda sohbet ederken gelen Salim dedemizi gören çocuklarımızın meraklı bakışları görülmeye değerdi.

Ay Işığı Sınıfı’nın renk kutlamaları kırmızı, sarı, turuncu, mavi renklerinden sonra mor renkle devam etti. Üzüm temalı mor kutlamamız öğrencilerimizin evden getirdiği materyalleri tanıtmakla başladı. Öğrencilerimiz sanat etkinliği ve oyunlarla mor rengi öğrendiler. Rengimizin daha kalıcı olması adına etkinliklerimiz müzik ve dansla devam etti.

Yıldızlar Sınıfı Karakter Eğitimi “Özgüven” konumuz kapsamında “Sürahiden Bardağa” etkinliği yaptılar.

Ay Işığı Sınıfı olarak yaşlılar haftası etkinliği kapsamında büyüklere saygı konusu işlendi. Etkinliğimiz için amaçladığımız programımızı gerçekleştirmek üzere öğrencilerimizin ananeleri veya babaannelerini okulumuza davet ettik.

Yıldızlar Sınıfı öğrendikleri kavramları oyunlarla pekiştirmeye devam ediyor. Tek- çift kavramını öğrenen miniklerimiz havanın güzel olmasını da değerlendirerek bahçede bir parkur hazırladılar ve başladılar kiraz toplama oyununa. İki grup halinde yarışan Yıldızlarımız tek ve çift kirazları ağaçtan toplayarak sepete doldurdular.

Özel Nadide Gölcük Anaokulu olarak 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’ni andık. “Geri dönmeyi dahi düşünmediler.” , “Çanakkale Geçilmez” sözlerini tam manasıyla kavrayan minikler güne önce Çanakkale Türküsüyle başladılar.

Back to top