Gölcük Nadide Anaokulu öğrencileri Trafik haftası sebebiyle Başiskele çocuk trafik eğitim parkı gezisine katıldılar. Trafik kurallarını pekiştirmek ve trafik işaretlerinin minyatür şeklinde düzenlenmiş alanlarını gezme fırsatı buldular.

Ay Işığı sınıfı bugün şenliklerine bir şenlik daha ekledi. Havaların ısınmasını fırsat bilen öğrencilerimiz heyecanla evlerinde aileleriyle birlikte uçurtma hazırladılar. Rüzgarın çıkmasını dört gözle bekleyen Ay Işığı Sınıfı öğrencileri rüzgar çıktığı anda bahçeye koştular. Rüzgarın hızı tam istediğimiz gibi olmasa da öğrencilerimiz uçurtmalarını uçurtmak için çok çaba sarf ettiler ve çok eğlendiler..

Ramazan ayının girmesiyle Nadide Gölcük Anaokulu olarak bizleri bir heyecan kapladı. Değer eğitimi öğretmenlerimizin derslerde Ramazan ayının bereketinden, oruçtan, sahurdan ve iftardan bahsedince miniklerimiz de bu eşsiz ibadeti deneyimlemek istediler.

Yıldızlar Sınıfı havaların ısınmasıyla bahçenin keyfini çıkarmaya başladılar. Bahçede önce baloncuklarla keyifli vakit geçirdiler. Ardından özgürce oyunlar oynayarak bu güzel günü değerlendirdiler.

Bilgin Yumurcaklar Sınıfı rakamları tanımaya devam ediyor. Öğrencilerimiz bugün tahta kalemleri ile sınıfımızın zeminini kullanarak rakam çalışmasını eğlenceli hale getirdiler Daha sonra tahta kalemleriyle serbest resim çalışması yaptılar. Bu etkinliğimiz öğrencilerimizin çok ilgisini çekti, bitmesini istemediler.

Nadide Gölcük Anaokulu’ nun minik öğrencileri bugün izciliğe ilk adımını attı. Bahçede kurulan izci çadırları, ateş maketi, izci şapkaları ile öğrencilerimiz yemeklerini de bahçede yiyerek tam bir izci oldu. Etkinlik boyunca söylenen izci şarkıları ve oyunlarıyla birlikte eğlenceli anlar yaşandı.

Kendim yapabiliyorum saatimizde bu hafta Yıldızlar Sınıfı deniz makarnasından at etkinliği yaptılar.

Ay Işığı Sınıfı bugün güne heyecanla başladı. Oluşturulan baskı köşelerinde öğrencilerimiz seçimlerini yaptı. Yaprak baskısı, blok baskısı, patates baskısı, ip baskı gibi köşelerde eğlenceli vakit geçiren miniklerimiz her köşede baskı çalışması yapmanın tadını doyasıya çıkardılar.

Nadide Gölcük Anaokulu Bilgin Yumurcaklar ve Bal Çiçekleri Sınıfları bu hafta “Kendim Yapabiliyorum” dersinde “Dikiş Dikmeyi Öğreniyorum” konusunu işlediler. İğneyi temsilen evlerinde ayakkabı bağcıklarını getiren minikler hem dikiş dikmeyi öğrenmenin hem de ayakkabı bağı bağlamanın tadını çıkardılar.

Back to top