Büyük bir heyecanla başladığımız 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılımızı başarılı bir şekilde tamamladık. Birlikte geçirdiğimiz yıl içerisinde keşfederek, araştırarak, üreterek, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkardık. Güzel anılar biriktirdik ve keyifle geçen günlerimizin ardından Gölcük Nadide Anaokulumuzda karnelerimizi aldık. Sınıflarımızda kutlamalarımızı yaptıktan sonra hatıra fotoğraflarımızı çektirdik.

Özel Nadide Gölcük Anaokulu olarak öğrencilerimizle bayramlaştık, bayramların nasıl geçmesi gerektiği ile ilgili bilgiler verdik. Değer Eğitimi öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu bayram keselerini alan öğrencilerimiz ile tek tek bütün sınıfları gezdik, okul idarecimizin, sınıf öğretmenlerinin ve personelin ellerini öpen öğrencilerimiz çok mutlu oldular.

Nadide Gölcük Anaokulu dondurma şenliğiyle yaz sıcaklarına minik bir mola verdi. Sıcak yaz günlerine en iyi dondurma gider dedik ve dondurma şenliği yaptık. Nadide gölcük Anaokulu olarak bayram öncesi şenliğimizle lezzetli ve eğlenceli bir zaman geçirdik.

Nadide Gölcük Anaokulu Yıldızlar Sınıfı öğrencilerinden Selamet Köse, Mustafa Sercan, Miraç Tan ve Bal Çiçekleri Sınıfından Ömer Server Uysal, Ömer Keskin, Şebnem Zehra Ulucay öğrencilerimiz Rabbimizin kelamı, peygamberimizin emaneti olan Kur’an’ı Kerim’i öğrenmede gösterdikleri gayretler sonucunda Kur’an’ı Kerim’e geçmeye başladılar. Bu başarılarını ailesi ve arkadaşlarıyla paylaşan öğrencilerimiz çok mutlu oldular. Her öğrencimize özel olarak hazırladığımız programda manevi bir hava ve heyecan bizleri onurlandırdı.

Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber botanik bahçemizin hazırlıkları başladı. Öğrencilerimiz okulumuzun bahçesinde hem kendilerinin yetiştireceği hem de afiyetle yiyecekleri sebze fidelerini botanik bahçemize diktiler. Toprağa dokunmak ve ayak basmak öğrencilerimizi çok mutlu etti.

Sınıflarında İstanbul’un Fethine dair küçük bilgiler öğrenen çocuklarımız, öğrendiklerini kendileri için hazırlanan İstanbul’un Fethi şöleni ile pekiştirdiler. Şiirler, coşkulu marşlar söyledikten sonra Fatih Sultan Mehmet konulu ablalarının sergilediği tiyatroyu izleyerek eğlenceli bir gün geçirdiler.

Öğrencilerimizin haftalardır heyecanla beklediği Ormanya Doğal Yaşam Tabiat parkı gezimizi bugün gerçekleştirdik. Sadece resimlerde, televizyonlarda gördüğümüz hayvanlarla buluştuk. Renklerini, seslerini, kokularını tanıdık. Ormanya’da hayvanların yanı sıra doğayla da iç içe olma şansı yakaladık.Gezimizin ardından ormanın içinde piknikte yaptık.

Gölcük Nadide Anaokulu öğrencilerinin heyecanla beklediği gün sonunda geldi. Öğrencilerimiz halı sahaya girip büyüklüğünü görünce şaşkınlıklarını saklayamadılar. Öğretmenleriyle birlikte enerjilerini atıp kardeş sınıflarıyla dostluk maçı yaptılar.

Nadide Gölcük Anaokulunun 23 Mayıs “Okul Dışarda” etkinlikleri kapsamında okul dışında birçok etkinlik gerçekleştirdi.

Back to top