Özel Nadide İzmit Anasınıfı hazırlık grubu olan Papatya ve Gökkuşağı sınıfı bugün bahçemizde traş köpüğü ile doyasıya eğlendiler. Eğlencemizle birlikte küçük kaslarımızı kullanarak bu hafta öğrendiğimiz daire şeklini pekiştirdik. Ardından serbest resim çalışması yaparak harika bir gün geçirdik. Eğlence dolu günün sevimli yüzleri…

Özel Nadide Anaokulumuzda öğrencilerimiz,velilerimiz hem de öğretmenlerimiz için oldukça önemli olan Kur'an törenlerimize devam ediyoruz.

Değer eğitimi kutlamalarımıza öğrencilerimizin gayretiyle bir yenisi daha ekleniyor.

Nadide okulumda bugün değer eğitim dersinde aşure şarkımızı dinleyerek aşureyi ilk kimin yaptığını öğrendik. Nuh peygamberin Allaha ve kendisine inananlar ile birlikte nasıl selamete erdiklerini hakkında sohbet ettik. Hz. Nuh’un gemisine binerek çocuklarımızla eğlenceli vakit geçirdik. Dersimizi aşure dramamızla taçlandırarak Rabbim’ize bize verdiği nimetler için şükrettik.

Bugün okulumuzun Elma Şekerleri ve Minik Kelebekler sınıfı öğrencileriyle "Denizde Yaşayan Canlıları" öğrendik.

Çocuklarımızın hem okul hayatında hem de hayat okulunda başarılı olması, toplum içinde kendini rahat ifade edebilmesi, toplumsal duyarlılığını arttırabilmesi ve farkındalık sahibi olmasının temeli özgüveninin sağlam bir şekilde oluşmasından geçer.

Öğrencilerimizin kendi hakkında olumlu düşünmesini ve onu dile getirmesini sağlamak amacıyla karakter eğitimi uygulama saatimizde “kendimde sevdiklerim” panosu hazırladık.

İzmit Nadide Anaokulu olarak 2. dönem veli toplantımızı hafta sonu gerçekleştirdik.

Hepimiz biliyoruz ki, doğa ve çevrenin korunması doğadaki tüm canlıların sağlığı için yapılabilecek en önemli şeydir.

  

Back to top