Okulumuz etkinlik salonunda buluşan öğrencilerimiz, Fetih konulu tiyatroyu izledikten sonra, mimiklerimizin hazırladıkları mehteran gösterisi ile coşkulu anlar geçirdiler.

Nadide İzmit öğrencilerimize doğa sevgisi kazandırmak, hayvan türlerini öğretmek ve yaşam yerlerinde gözlemlemek, çeşitli bitki türlerini inceleyebilmek amacıyla Ormanya Doğal Yaşam Parkı ‘na gezi düzenledik.

İzmit Nadide Kreş minikleri havaların ısınmasıyla birlikte karpuz şenliğini gerçekleştirdiler. Ardından sanat etkinliğinde yaz mevsiminin olmazsa olmazı olan karpuz taçları yaptılar. Bahçemizde hazırlamış olduğumuz karpuz şenliği köşemizde fotoğraflar çekilerek karpuzlarını afiyetle yediler.

İzmit Nadide Anaokulu öğrencileri okul dışarda gününü eğlenceli bir şekilde tamamladılar. Branş derslerini, sanat etkinliklerini, hikaye saatlerini dergi çalışmalarını okul bahçelerinde yapan öğrencilerimiz günün tadını doyasıya yaşadılar.

Doğadaki uyanışları fark ederek doğaya uyumlandığın kirli, üstün başın, kızaran yanakların, terlemiş saçların, doyasıya heyecanın, taşın toprağın, yerdeki salyangozun, sevginin, hayalin, mavinin, yeşilin, hepsini ama hepsini çemberimize aldık bugün.

Bugün Nadide İzmit Anaokulu Elma Şekeri Sınıfı olarak güzel havanın tadını okul bahçemizde eğlenerek çıkarttık. Köpük baloncukları ile doyasıya eğlenen öğrencilerimiz bir taraftan da renkli baloncuklarını kullanarak, Baloncuk Baskısı etkinliklerini yapmış oldular.

Dondurma mı o?
Yaz geldi hava çok sıcak
Her evde bulunur bir tane dondurma
Dondurma kardeş sen ne kadar güzelsin böyle.

İzmit Nadide Anaokulu öğrencileri bugün okullarına formalarını giyerek geldiler. Jimnastik öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri eşliğinde halı saha alanına gittiler. Sahayı gören öğrencilerimiz çok şaşırdılar.

Bilgi Treni Sınıfı matematik dersinde standart olmayan ölçü birimlerini öğrendiler. Sınıftaki bütün eşyaların boyunu gerek adımla, gerekse karışla ölçen öğrencilerimiz öğrenmeyi kalıcı hale getirmiş oldular.

Back to top