Okulumuzun anasınıfı öğrencileri bu hafta “YAŞLILARIMIZA SAYGI” konusunu işledi. Öğrendiğimiz konuyu pekiştirmek için güzel bir etkinlik yapan miniklerimiz okulumuza bizi ziyarete gelen Salim dedemize “Eskiden bayramların nasıl geçtiğini, büyüklerimize nasıl davranmamız gerektiğini” sorarak eğlenceli bir sohbet geçirdiler.

 İzmit Nadide anasınıfı öğrencilerimiz yeni deneyimler peşinde.Medeniyet birikimimizde bugüne getirdiğimiz Geleneksel El Sanatlarımızdan Çömlekçiliği yarınlara taşımak sorumluluğu ile Çömlekçilik atölyemize başladık.

İzmit Nadide anaokulumuz da kuran törenlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Parlayan yıldızlar sınıfından Berra Durgun, Bilgi Treni sınıfından Beril Tandoğan, Elma Şekeri sınıfından Serra Karacan isimli öğrencilerimizin özlemle beklediği gün gelip çattı. Bizde onlara unutulmaz bir hatıra sunmak için arkadaşlarıyla el ele verdik ve bu heyecanlarına ortak olduk.

 İzmit Nadide Anaokulu olarak bugün  bilgi treni, elma şekeri, parlayan yıldızlar sınıfı öğrencilerimizle  değer eğitimi dersinde hac konusunu işledik. Bilgi treni, Elma şekeri, Parlayan yıldızlar sınıflarımızda yaptığımız Kâbe maketleriyle hac yolculuğumuzun ilk adımlarını attık.

Vurulmuş tertemiz alnından uzanmış yatıyor.Bir hilal uğrana ya rab ne güneşler batıyor.İzmit Nadide ailesi olarak Milli ve Manevi değerlerimizi yaşatmak adına bu vatanın bekçisi olacak Nadide öğrencilerimiz 18 Mart Çanakkale Zaferini tiyatro,şiir koro ve şehitlerimize dua ile programımız sona erdi.İşte bu duygu dolu  anlardan güzel görüntüler…

Gökkuşağı sınıfı öğrencileri bu hafta kıtaları öğrendiler. Her gün yeni bir kıtayı öğrenmenin heyecanını yaşayan miniklerimiz haftanın son günün de kıtalar adlı eğitici oyuncaklarıyla oynayarak konuları pekiştirmiş oldular.

İzmit Nadide Anaokulu bugün öğrencilerimize kitap sevgisini aşılamak, ileri ki yaşlarında kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitabın hayatımızdaki önemini kavratmak ve kütüphaneleri tanıtmak amacıyla öğretmenlerinin eşliğinde Nazmi Oğuz Çocuk Kütüphanesine gezi düzenlendi.

Nadide İzmit Anaokulu ailesi olarak ÇEŞ’in düzenlemiş olduğu Derince Araştırma Hastanesinde ki çocuk servisinde bulunan çocuklar için bir oyun alanı ve ihtiyaç duyulan araç gereçlerin temin edilmesi için yapılan sosyal yardım projesine destek olduk.

Okulumuzun en minik yaş grupları olan Uçan Balonlar, Neşeli bulutlar ve Minik Kelebekler sınıfları muz festivali yaparak bahçenin ve güzel havanın tadını çıkardılar.

Back to top