Doğadaki uyanışları fark ederek doğaya uyumlandığın kirli, üstün başın, kızaran yanakların, terlemiş saçların, doyasıya heyecanın, taşın toprağın, yerdeki salyangozun, sevginin, hayalin, mavinin, yeşilin, hepsini ama hepsini çemberimize aldık bugün.

Bugün Nadide İzmit Anaokulu Elma Şekeri Sınıfı olarak güzel havanın tadını okul bahçemizde eğlenerek çıkarttık. Köpük baloncukları ile doyasıya eğlenen öğrencilerimiz bir taraftan da renkli baloncuklarını kullanarak, Baloncuk Baskısı etkinliklerini yapmış oldular.

Trafik haftasında İzmit Nadide Anaokulu öğrencileri eğlenerek öğrenmek için trafik parkına gittiler. İlk olarak yetkililer tarafından trafik kuralları, trafikte yayanın önemi ve trafiğe dair birçok konu hakkında bilgi sahibi oldular.

İzmit Nadide Anaokulu öğrencileri bugün okullarına formalarını giyerek geldiler. Jimnastik öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri eşliğinde halı saha alanına gittiler. Sahayı gören öğrencilerimiz çok şaşırdılar.

Bilgi Treni Sınıfı matematik dersinde standart olmayan ölçü birimlerini öğrendiler. Sınıftaki bütün eşyaların boyunu gerek adımla, gerekse karışla ölçen öğrencilerimiz öğrenmeyi kalıcı hale getirmiş oldular.

Neşeli Bulutlar ve Uçan Balonlar sınıflarının şenlikleri bitmiyor, sıradaki şenlikleri baskı şenliği. Çocuklar için yaratıcı aktivitelerden biri olan sünger baskısı ile çeşitli şekillerden oluşan süngerleri renkli renkli boyayarak eğlenceli vakit geçirdiler. O güzel anlardan kareler..

İzmit Nadide Kreş minikleri havaların ısınmasıyla birlikte karpuz şenliğini gerçekleştirdiler. Ardından sanat etkinliğinde yaz mevsiminin olmazsa olmazı olan karpuz taçları yaptılar. Bahçemizde hazırlamış olduğumuz karpuz şenliği köşemizde fotoğraflar çekilerek karpuzlarını afiyetle yediler.

Parlayan Yıldızlar Sınıfı öğrencileri sanat etkinliği saatinde deniz makarnalarından kendi atlarını yaparak egzersiz saatlerinde eğlenceli vakit geçirdiler. Hem spor yapan hem de eğlenen öğrencilerimizden güzel kareler…

Bilgi Treni Sınıfı öğrencilerimiz güzel işler yapmaya devam ediyor. Bal yapan arılar misali öğrencilerimizde Kuran bahçesine girip onun güzel tadı ve lezzetini alanlardan oldular. Çocuklarımız bu güzel günü hadisler, şiirler, ilahiler eşliğinde kutladılar.

Back to top