Bu yıl 9.’sunu gerçekleştireceğimiz Başarı ve Bursluluk Sınavı'mız (BBS-2020) 29 Şubat 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir. Kendine güvenen başarılı öğrencilere farklı imkanların sunulacağı sınav 2.-7. sınıf ve arası düzeylerde genel katılıma açık olarak gerçekleştirilecektir.

 SINAV KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

 İlköğretim ve ortaokul sınıfların katılabileceği BBS-2020 (Başarı ve Bursluluk Sınavı-2020) başarılı öğrencilerimize burs imkanı sağlayabilmek adına gerçekleştirilen bir Nadide Eğitim Kurumları sınav uygulamasıdır. Sınava katılan ve farklı başarı dereceleri elde eden öğrencilere vakfımızın (Manevi ve İktisadi Kalkınma vakfı - MİKAV) ayrıca burs verme imkanları da bulunmaktadır.

BBS-2020 bursluluk uygulamamız sınıf seviyesine göre farklı saatlerde ana yerleşkemizde 29 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilecektir. 

SINIFLARA GÖRE SINAV SAATLERİ,
İlkokular : 29 Şubat Cumartesi saat 10:00'da. Sınavdan yarım saat önce kurumda bulunmanızı öneririz.
Ortaokullar: 29 Şubat Cumartesi saat 14:00'da sınava gireceklerdir. Sınavdan yarım saat önce kurumda bulunmanızı öneririz.

Sınav kayıtları sadece çevirimiçi (online) ortamda alınacaktır.  

 SINAV KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Çevirimiçi kayıt imkanı olmayan öğrencilerimiz ise 0262 346 70 70 numaralı kurum telefonumuzdan durumlarını belirterek kayıt işlemini gerçekleştirebilirler.

Sınav başvurusu yapan öğrencilerimiz sınav kurallarını/şartnamesini okuyup kabul etmiş sayılacaktır.

BBS-2020 ŞARTNAMESİ

 

 

SINAV TARİHİ

29 Şubat 2020 CUMARTESİ 

1.seans:10.00    -   2.seans:14.00

Sonuçların açıklanma tarihi: 09 Mart 2020Pazartesi -15.00
Sınıflar: İlkokul-ortaokul
ÖDÜLLER ve KOŞULLAR

- Her sınıf düzeyinde katılımcılar arasında 1. olan öğrencimiz %100 MİKAV Öğrenim Bursu almaya hak kazanacaktır.

- Burs için 1.'liğin yanısıra sorulan soruların en az %93'ü oranında NET yapmış olma şartı aranacaktır. Aksi takdirde burs kazanılmış sayılmaz.

- MİKAV'ın sınıf birincilerinin haricinde, birinciye çok yakın sonuç elde eden öğrencilerimize burs verme hakkı saklıdır. (2., 3. vb. sıralamadaki öğrenciler)

- Sınıf kontenjanı dolu olan sınıflarımızda, kontenjan açığı oluşmadığı takdirde yeni kayıt yapılamayacaktır. Bu durumda istenmesi halinde Tam Burs kazanan öğrencinin hakkı  1 yıllığına tehir edilebilir.

- Sınavda eşit puan alınması halinde ilgili dönemdeki ağırlıklı not ortalamasına göre birinci tesbiti yapılacaktır.

- Öğrenim bursu sadece Özel Nadide Eğitim Kurumları'na kayıt yaptırıp kurumumuzda okuyacak öğrencilerimiz için geçerlidir.

- Sınav sonuçları belirtilecek tarih itibariyle okulun sitesinde yayınlanacaktır. Giriş için kayıt esnasındaki kullanıcı adı ve şifreniz gerekmektedir.

- BBS-2020 sınav şart ve kuralları BBS-2020 ŞARTNAMESİ bağlantısından incelenebilir.

Back to top