Miniklerimiz 1 dönem boyunca hem öğrendiler hem gezdiler hem de çalıştılar... Haliyle biraz da yoruldular. Bol bol dinlenecekleri güzel vakitler geçirecekleri tatili dört gözle beklediler. Bizler de bugün bütün dönemin başarıyla üstesinden gelen çocuklarımızla doyasıya eğlendik, güzel hatıralarımızı özel günlerimiz arasına gönderdik.

Derince Nadide öğrencileri Osmanlı haftası kutlamalarına katıldılar. Osmanlı devletinin kurucusu Osman bey ve diğer padişahları tanıyan miniklerimiz Osmanlı şerbeti içip, Osmanlı dönemi el sanatlarını icra ettiler. Osmanlı kıyafetleri giyerek hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

Okulumuzun minikleri büyük bir heyecanla okula geldiler. Tüm öğrenciler okuldaki tiyatro gösteri için öğretmenleriyle birlikte yerlerine aldılar. Tiyatroyu izleyen miniklerimiz ilgiyle, keyifle bol kahkahalar atarak keyifli dakikalar geçirdiler. Tiyatronun sonunda tüm öğrenciler çıkıp dans edip eğlendiler.

“Bir Günlüğüne Büyüdük Rolleri Değiştirdik" drama dersimize bu ay karakter eğitimimizi misafir ettik. Sevgi ve saygıyı rolleri değiştirerek ifade etmeyi denedik.

Bunu yaparken büyüklerimize ait kıyafetleri okulumuza getirdik elbette ki kıyafetler giyildi ama bu kıyafetleri giymenin rolleri değiştirmenin bir amacı vardı. Amaç,  ‘Sevgi-Saygı'yı kültürümüze uygun bir şekilde çocuklarımıza aktarabilmekti. Bir büyüğümüze hürmet etmeyi, elini öpmeyi, bir şey isterken saygı çerçevesinde istemeyi uygulayarak öğrenmekti. Bugün bir değişikti Furkan'lar, Zeynep'ler değil, Murat'lar Güzin'ler vardı sınıfımızda. Mutlulukla dersimizi sonlandırdık.

Sevgi- saygı konulu karakter eğitimimizde miniklerimiz bazı görevler seçtiler. Yardımlaşma, sosyalleşme, sevgisini ifade edebilme becerilerini geliştirmek amacıyla seçilen görevleri tamamlayan çocuklarımız her görev sonunda bir bilet kazandılar, “sevgi şöleni”ne kazandıkları biletleri ile giriş yaptılar. Bütün görevleri tamamlayan çocuklarımız ise şölene taçlarını takıp katıldılar. Hem başarmanın verdiği sevinci yaşadığımız hem de sevginin değerini öğrendiğimiz çok kıymetli bir gün geçirdik.

Derince Nadide olarak görme engelliler haftasında empati yeteneğimizi geliştirdik. Anasınıfı öğrencilerimiz kabartmalı çalışma kağıtları ile boyama yaptılar. Kendilerini görme engellilerin yerine koyup resim çizmeye çalıştılar. Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz ise gözlerini kapattı ve görmeden resim çizmenin ne kadar zor olduğunu dair sohbet ettiler. Okulumuzun en minikleri ise bastonlarını aldılar ve drama ile empati yeteneklerini güçlendirdiler. İşte sizler için seçtiğimiz fotoğraflarımız.

Neşeli Kuzucuklar ve Hünerli Parmaklar olarak safari gezimizi gerçekleştirdik. Gezi için yeleklerimizi giydik, şapkamızı taktık, dürbünlerimizi alıp doğaya atıldık. Safari arabamıza binip hatıra fotoğrafları çekildik. Safari gezimizi eğlenceli ve maceralı bir şekilde sonlandırdık. 

Antartika kıtasını ve kutup hayvanlarını öğrendik. İçlerinden kutup ayısını seçtik ve sanat etkinliğimizde sevimli bir kutup ayısı yaptık. Neden beyaz renkte olduklarına cevap aradık. Hem eğlendik hem öğrendik..

Neşeli Kuzucuklar, okullarının mutfağına gidip evden getirmiş oldukları turşu malzemeleriyle turşu nasıl yapılır, yaşayarak öğrendiler. Limon tuzunun tadına baktılar, karnabaharları kokladılar, beyaz lahanaları kıtır kıtır hem yediler hem de turşu kavanozlarına eklediler. Eğlenceli ve doyurucu bir etkinlik daha yaşadılar.

Back to top