41. Avrasya Maratonu 3 Kasım 2019 Pazar günü yapıldı. İkiyüz bine yakın katılımcının katıldığı maraton oldukça heyecanlı geçti. Beden Eğitimi ve Spor Zümresinin organize ettiği etkinliğe, Nadide Okulları toplam 64 kişi ile katılım sağladı. Altunizade köprüsünde saat 09.45 te başlayan halk koşusu 8km lik parkuru Beşiktaş Dolmabahçe’ de tamamlandı.

SABAH 07.00 DE HAREKET EDİLDİ                                                                                                                                                                                                                          Nadide Okullarından Pazar sabahı saat 07.00 da iki otobüs hareket etti. Nadide Okulları Genel Müdürü Süleyman Mavuş, İlkokul Müdür Yardımcısı Muharrem Aytaç’ın da katılım gösterdiği etkinlik sonunda 8 km lik parkuru tamamlayan katılımcılar madalyalarına kavuştu.
15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANITI ZİYARETİ
15 Temmuz günü hain darbecilere karışı mücadelenin en zorlu geçtiği yerlerden biri olan eski adıyla Boğaziçi yeni adıyla 15 Temmuz Şehitler köprüsünde bulunan anıta ziyaret edildi. Şehitlerimiz için dualar edildi.
AZİZ MAHMUD HÜDAİ ZİYARETİ
Osmanlı devrinde yetişen İstanbul velilerinin büyüklerinden ve asıl adı Mahmûd olan Aziz Mahmud Hüdai aslen, Cüneyd-i Bağdadî Hazretlerinin neslinden olup seyyiddir. Kendisini ziyaret eden kişilere yaptığı duası günümüze kadar ulaşmıştır.
Yâ Rabbî! Kıyâmete kadar bizim yolumuzda bulunanlar, bizi sevenler ve ömründe bir kere türbemize gelip rûhumuza Fâtiha okuyanlar bizimdir... Bize mensub olanlar, denizde boğulmasınlar; âhir ömürlerinde fakirlik görmesinler; îmanlarını kurtarmadıkça ölmesinler; öleceklerini bilsinler ve haber versinler ve de ölümleri denizde boğularak olmasın!..”

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
WhatsApp Image 2019-11-05 at 13.07.23

Back to top