Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, Başiskele Belediye Başkanımız Yasin Özlü, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Koral okulumuzu ziyaret ettiler.

Çok çalışıyorum Anne daha kesicem, boyayacağım, daha yapıştırılacak bir çok şey var. Çok yorulacaz anne çok! Seninle el elle verip OYUNLAR oynayacağız, şarkılar, tekerlemeler, su balonları şekil alacak ellerimiz de. En güzeli Anne TEENY MEENY'de seninleyiz.

Nadide okulumuzun “Kendim Yapabiliyorum” dersi kapsamında bu haftaki konumuz “Üretebiliyorum: İcatlar ve Mucitlerdi. Hayatımızı kolaylaştıran, günlük yaşantımızda bize yardımcı olan, buluşları ve onların mucitlerini öğrendik. İcatların ilk hallerini ve gelişerek günümüze kadar gelen son hallerini inceledik.

Konsun yine pervazlara güvercinler; "Hu hu"lara karışsın Aminler... Mübarek akşamdır; Gelin ey Fatiha’lar, Yasin’ler! Zamanın her anı çok değerlidir. Ancak bazı zamanlar vardır ki onların kıymeti diğer zamanlardan daha fazladır. İslam alemi için üç aylar insanın ömründeki en kıymetli zamanlardır.

Renkli Yıldızlar sınıfı öğrencimiz Meryem Zümra ERDOĞAN Kur’an ışığında bir ömür sürmek adına ilk adımını attı. Kur’an töreni büyük bir coşku ile kutlandı. Öğrencilerimiz ilahilerini söyleyip hadislerini okudular. Ailemizin de  katıldığı törende öğrencimize heyecanla beklediği madalyonu taktık.

Geleneksel kültürümüzün gölge oyunu, çocukların çok sevdiği iki karakter Karagöz ve Hacivat tiyatrosunu izlemek için Süleyman Demirel Kültür merkezine gittik. Hacivat “Yar bana bir eğlence" dedikçe, çocuklarımızın şen kahkahaları sardı etrafımızı.

Okulumuz anasınıfı öğrencileri bu hafta meslekler konusuna giriş yaparak, meslek ne demektir, neden gereklidir, meslekler olmasaydı ne olurdu, hangi meslekler vardır gibi sorulara cevap bularak, etkinlikler yaptılar.

Başiskele Anasınıfı öğrencilerimiz, ekmeğin oluşum aşamalarını öğrendikten sonra, aşçı şapkalarını takıp fırının başına geçti. Öğrencilerimizle sofralarımızın vazgeçilmezi ekmeklerimizi yaptık.

Okulumuzun Sevgi Çiçekleri sınıfı öğrencileri "meslekleri" tanıdılar. İleride sahip olmak istedikleri mesleği hayallerinde canlandırıp aileleri ile birlikte tasarladıkları kostümleri giyerek meslekler geçidi oluşturdular. Minicik yüzlerinde masum bir gülümseme, ellerinde doktor çantaları, kafalarında itfaiye şapkaları ve daha nicesi ile meslekler geçidinden geçtiler.

Back to top