Osmanlı döneminde de tıpkı sünnet merasimleri gibi namaza başlama törenleri yapılır, namaza başlayan çocuğa güzel elbiseler giydirilip hediyeler verilirdi.

Özel Nadide Eğitim Kurumları olarak yabancı dil eğitimine önem veriyoruz. Okul öncesinde başlayan Yabancı Dil eğitimi, öğrencimiz okulumuzdan mezun olana kadar kesintisiz olarak devam etmektedir.

“World Children’s Winners’ Game”de Yüzme kategorisinde Dünya Şampiyonu olan 8/B sınıf öğrencilerimizden Berat Eren KAHYA, Kocaeli Milletvekili Sayın Mehmet Akif YLMAZ ve Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY   tarafından plaket ve altınla ödüllendirildi.

Özel Nadide Ortaokulu 5. ve 6. sınıf öğrecileri Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde; 2 küçük ve 2 büyük plastik mavi kapak, 2 şiş çubuk, 1 pipet, 1DC motor, 2 çark, 1 pil yatağı, 1 pil, 3 çubuk, 1 anahtar ve yapıştırıcı malzemelerini kullanarak Elektrikli Arabalarını tasarladılar. Tüm Nadide öğrencilerimize teşekkür eder, başarı dolu bir dönem dileriz.

Fen Bilimleri zümresi tarafından hazırlanan bilim teknoloji haftası etkinlikleri gösteri deneyleri ile son buldu. Öğle arası bahçede yapılan gösteri deneyleri öğrenciler tarafından ilgi ile karşılandı. Fen Bilimleri öğretmenlerinin yoğun güvenlik önlemleriyle  “Fil diş macunu deneyi” meraklı gözler eşliğinde yapılırken, dev baloncuk gösterileri gün boyu teneffüslerde öğrencilerin katılımlarıyla renkli görüntülere sahne oldu.

Bir yıldır heyecanla beklenen “Hem Eğleniyorum Hem Öğreniyorum Tüm Gün Deney Yapıyorum” etkinliği tüm coşkusu ile gerçekleşti. Bilime gönül veren Nadideliler her teneffüs birbirinden ilginç deneyleri yapmak için stantlara koştular. Öğrenciler bir yandan arttırılmış gözlük ile bilimin sınırlarını zorlarken, bir yandan kimyasal deneyler yaptılar.

Karakter eğitimine dramayla oyunlarla tam destekte biz veriyoruz, beyin sıkıcı şeyleri sevmez diyoruz eğlenerek öğrenmenin zevkini dostluk ve kardeşlik ayında da görüyoruz...

Fen Bilimleri dersinde 6.sınıf öğrencilerimizle organlarımızdan biri olan kalbi inceledik. Öğrencilerimiz kalbin tabakalarını, damarlarını, kulakçık ve karıncıklarını merakla gözlemlediler. Konuyu görerek bir daha dinleyince daha iyi kavradılar.

Nadide Eğitim Kurumları İngilizce zümresinin vazgeçilmez etkinliklerinden Action in English etkinliği bu yıl 7 ve 8. Sınıf İngilizce severler için Avrupa’da gerçekleştirildi.

Back to top