Bu ay Rehberlik saati içerisinde 5-6-7 ve 8. Sınıflarımız ile akran nezaketi çalışmaları kapsamında işbirliği teması üzerinde durulmuştur. Öğrencilerle ısındırıcı oyunlar eşliğinde işbirliği nasıl sağlanır, işbirliği hayatımıza ve arkadaşlık ilişkisine katkısının neler olduğu üzerinde durulmuş ve tartışma ortamları oluşturulmuştur.

Karakter eğitiminin etkinlikleri kapsamında bu ay, "Öz Güven" değeri ile ilgili bilinç oluşturabilmek adına Sosyal Bilgiler zümresinin katkılarıyla pano hazırlanmıştır. Pano üzerinde öğrencilerimiz, kadim tarihimizden günümüze esinlenebilecekleri isimleri yakından tanıma fırsatı buldular.

Nadide okullarının güzel yürekli öğrencileri Filistin özgür olana dek, Doğu Türkistan, Yemen, Arakan zulümden kurtulana dek gönüllü çalışmalarına devam ediyorlar. İman ettikleri için zulüm altında kalan kardeşlerimizi dualarımızda ve gündemimizde bulundurmak ve onlara maddi destek sağlamak için 6. Sınıf öğrencilerimizden Zehra Nur Özkal ve Ecrin Esma Gümüş

5. ve 6. Sınıf kademeleri için düzenlediğimiz “Namaz Halkası” etkinliğinde, öğrencilerimizin her namaz teneffüsünde mescitte bizlerle birlikte namazlarını eda etmelerini hedefledik. “Namazını Kıl Halkayı Kırma” diyerek başladığımız projede halkayı kırmadan her namaz teneffüsünde mescitte olan böylelikle de geçtiğimiz ayın Namaz Yıldızı olan öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Beklenen Başarı Bursluluk Sınavımızın tarihi belli oldu. Bu yıl 4,5,6,7,9,10 ve 11. sınıflarımız için gerçekleştirilecek olan Başarı Bursluluk Sınavımız 02 Mart tarihinde okulumuzda yapılacaktır. Sınav başvuruları 29 Ocak 2024 tarihinde başlayacak olup sınav başvuruları okulumuz sitesinden yapılacaktır. Başvurular 29 Şubat 2024 tarihinde sona erecektir.

8.Sınıf öğrencilerimizle birinci dönemin yorgunluğunu atıp moral ve motivasyon depoladığımız bir kamp gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz 15 Ocak pazartesi günü valizleri ile okula geldi. Otobüsümüzdeki yerlerimizi alarak maddi-manevi emniyet kemerlerimizi takarak yola çıktık. Keyifli bir yolculuğun ardından Bolu Sarot Termal Park Otel’e vardık.

Öğrencilerimizin konuşma becerilerini geliştirmeyi hedefleyen Özel Nadide Okulları, Kocaeli’de başlatmış olduğu Pecha Kucha Sunum Gecesinin sekizincisini Gölcük Kazıklı Kervansaray’da gerçekleştirdi. Pecha Kucha, içeriğini kısa sürede ve etkin bir şekilde bir topluluğa sunmayı amaçlayan bir sunuş tarzıdır.

2023-2024 Eğitim- Öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri kapsamında gerçekleşen Yıldız Kızlar Badminton müsabakalarında Yıldız Kız Badminton takımımız Kocaeli 2. si olmuştur. Hacer Asel KÜÇÜK kaptanlığında Berra MAVUŞ, Emine Dilara COŞAN, Nisa ORMAN, Ceylin KIVANÇ, Asude BAYRAK ve Sadil SALEM’den kurulu takım ile mücadele ettiler.

Münazara; karşısındakinin fikirlerine saygı duyabilmeyi, doğru olduğu kabul edilen bilgiyi sorgulayabilmeyi, bireyin kendi düşüncesini savunabilmesini veya savunulan tezi çürütebilmeyi amaçlar. Karakter Eğitimi Komisyonu çalışmaları çerçevesinde sevgi ve saygı erdemi ile ilgili Türkçe zümresi tarafından 7.sınıf öğrencilerimizin katılım gösterdiği "Bunu Konuşalım" münazara yarışması düzenlendi.

Back to top