Kurumumuz kurulduğu 2010 yılından bu yana velilerimize vermiş olduğu avantajlı kayıt sözünün arkasında durmuştur. Şartlar ne olursa olsun Nadide Okulları, bir vakıf kurumu olmanın bilinci ile imkanlarını zorlayarak velileri için en uygun şartlarda kayıt avantajları sunmaya devam ediyor. 2020-2021 Eğitim öğretim dönemi için AVANTAJLI ERKEN KAYIT sürecimiz başlamış bulunuyor. Özellikle mevcut velilerimiz kendilerine sağlanan özel avantajları kaçırmamak adına en kısa sürede kayıt güncellemelerini yaptırabilirler.

 Bu yıl 9.’sunu gerçekleştireceğimiz Başarı ve Bursluluk Sınavı'mız (BBS-2020) 29 Şubat 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir. Kendine güvenen başarılı öğrencilere farklı imkanların sunulacağı sınav 2.-7. sınıf ve arası düzeylerde genel katılıma açık olarak gerçekleştirilecektir.

Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından bu ay "Özgüven" ayı olarak belirlendi. Bu ayda öğrencilerin özgüvenini geliştirmek için "One Minute" adlı etkinlik düzenlendi. Öğrencilerden belirlenen kelimeler ile ilgili bir dakika boyunca aralıksız konuşma yapması istendi.

5. Sınıfarımızın özenle hazırladığı Nadide Cafe‘nin heyecanı bir hafta öncesinden başladı. Görevlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Nadide Café‘ye girme hakkı kazandılar. Nadide Café’nin bu yılki konsepti original bir café gibi işletilmesiydi. Aynı seviyedeki öğrencilerimiz belirli ders saatlerinde öğretmenleri eşliğinde Nadide Café ye geldiler.

Geleneksel Babalarla Masa Tenisi Turnuvasının bu yıl 7. sİ pazar günü Özel Nadide Ortaokulu binasında yapıldı. 29 Sporcu babanın katıldığı turnuvada müsabakalar oldukça çekişmeli gerçekleşti.
Turnuva açılışını Özel Nadide Eğitim Kurumları Genel Müdürü Süleyman MAVUŞ gerçekleştirdi. Velilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek sporcu babalara başarılar diledi.

"Mü’minler içinde Allah’a verdikleri sözde duran nice erler var. İşte onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde (sözlerini) değiştirmemişlerdir.” (Ahzâb, 23)

Kocaeli Okullar arası Badminton müsabakaları 10-11-12 Şubat tarihlerinde Türk Pirelli Ortaokulu Spor Salonunda oynandı. Müsabakalara 10 kız 9 erkek takımı olmak üzere 19 okul takımı katılım gösterdi. Özel Nadide Ortaokulu Badminton Kız takımı Meryem Gökbayrak, Feyza Ceyhan, Aysıla Kan, Nezaket Naz Akçay ve Zümra Aydın’ dan oluşan takım ile mücadele ettiler.

Karakter eğitimi "Sevgi-Saygı" teması çerçevesinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde 5. sınıflara yönelik düzenlediğimiz "Toplumda Nasıl Davranmalıyım?" konulu Powerpoint yarışmasında 5-A sınıfından Zeynep Beyza GÜNGÖR 1. oldu. Dereceye giren öğrencimiz okulumuz tarafından ödüllendirildi.

5. Sınıf öğrencilerimiz ile Gravzant halkası kullanarak yapılan deneyde metallerin genleşmesini gözlemledik. Gravzant halkasında kullanılan küre, deney öncesinde halkadan ancak geçebilecek büyüklükteydi, ısıtılan kürenin halkadan geçmediğini gören öğrenciler çok şaşırdılar.

Back to top