Edvard Munch‘un Çığlık (The Scream) tablosunu muhakkak bir yerde görmüşsünüzdür. Bir kahve kupasında, bir çantanın üzerinde, ya da bir çizgi filmde. Bu tablo dünyanın en popüler görsellerinden birisidir.

Öğrencilerimiz zorlu geçen günlerin ardından kendilerine tanınan birkaç saatin tadını çıkardılar. İzlenimlerini bizimle paylaştılar. Öğrencilerimizin yazılarını okumak için buraya tıklayınız.

Kurumumuz kurulduğu 2010 yılından bu yana velilerimize vermiş olduğu avantajlı kayıt sözünün arkasında durmuştur. Şartlar ne olursa olsun Nadide Okulları, bir vakıf kurumu olmanın bilinci ile imkanlarını zorlayarak velileri için en uygun şartlarda kayıt avantajları sunmaya devam ediyor. Zor günler geçirdiğimiz, bu dönemde siz EVDE KALIN diye, erken kayıt dönemini 20 TEMMUZ 2020 tarihine kadar uzattık.

Uzaktan eğitim kapsamında 5. ve 6.sınıf ögrencikerimizin canlı olarak işledikleri Görsel Sanatlar dersinde yine muhteşem çalışmalar yaparak çok eğlendikleri görüldü. Öğrencilerin derste çizdikleri karakterleri Photoshoplayan Şakire Ögretmen birbirinden sevimli karakterleri "Madem biz evdeyiz çizimlerimiz gezsin" diyerek kutsal mekanları gezmeleri için gönderdi.

İngilizce zümresinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlediği “The Story of My Dreams” isimli hikaye yarışmasına 27 öğrencimiz birbirinden eğlenceli ve heyecanlı eserlerle katıldı. 7.sınıf öğrencimiz Arif Kılıç birinci olduğu hikayesinde Kapadokya’ya okul gezisine çıkan bir grup öğrencinin macerasını ele almıştır.

Ortaokul öğrencilerimizin bu haftaki yazıları Nadide Bloggers'a eklenmiştir. Birbirinden eğlenceli yazılara ulaşmak için bu linke tıklayarak Nadide Bloggers'ı ziyaret edebilirsiniz. Have Fun!

İngilizce zümresi olarak “Beautiful Notebook” çalışmalarımızın ürünlerini her hafta sizlerle sitemizin Nadide Bloggers köşesinde paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Bu hafta da öğrencilerimizin farklı konularda yazmış oldukları makale, hikaye ve araştırma yazılarının en iyilerini sitemizden buraya TIKLAYARAK okuyabilirsiniz. Öğrencilerimize başarılı yazıları için teşekkür ediyoruz.

İngilizce zümresi olarak tıpkı okul sürecimizde olduğu gibi öğrencilerimizin bu süreçte İngilizce eğitiminden geri kalmamaları adına çalışmalarımızı gayretle devam ettirmekteyiz. Haftalık olarak yapılan yazı yazma çalışmalarımız devam etmekte ve Nadide Bloggers sayfamızda öğrencilerimizin hayal güçlerinin kalemle buluşmuş hali yazdıkları çalışmalar yayınlanmaktadır.

Türkçe dersimizin vazgeçilmez unsurlarından olan okuma ve yazarlık dersimiz tam gaz devam ediyor. Öğretmenlik bir gönül mesleğidir. Biz okulumuzu ve öğrencilerimizi özledik. Onlar da okullarını, arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok özlediler. Bu özlemlerimiz içinde kitap okuma saatimiz de var.

Back to top