3. Sınıf öğrencilerimize haftalar öncesinden verilen ortalama 200 kelimeden oluşan kelime kitapçığını ezberleyip, finale yükselen öğrencilerimizin kuraları çekilmiştir. Bu süreçte kelime ezberleme mücadelesinde bulunan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz. Final yarışmamız 22 Mart 2019 Cuma günü gerçekleşecektir.

Özel Nadide Eğitim Kurumları Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde 1.,2.,3., 5. ve 6. sınıf öğrencilerimiz ile birlikte İslam Sanatında kullanılan Geometrik Desenleri tasarlama fırsatı bulduk. İslam Sanatındaki Geometrik Desenlerin Anadolu Selçuklu Mimari yapılarında, çini sanatının gelişiminde geometrik desenlerin önemli rol oynadığını tasarlayarak öğrendik.

Belirli gün ve haftalar çerçevesinde bizim için en önemli günlerden biri olan bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı’mızı ve onu yazan Mehmet Akif Ersoy’u gururla andık. Yaşı küçük, milli değerleri büyük olan öğrencilerimizin sunumları görülmeye değerdi.

Mini mini birlerimiz bu gün yanlarında aileleri olmadan market ürünlerini evden getirerek, kendilerinin oluşturduğu mini markette örnek paralar ile hem satış yaptılar hem de alışveriş yaptılar hem de alışveriş yaptılar. Yemek istedikleri yiyecekleri aldılar kasaya geldiler. Kasada ödemelerini yaptılar ve para üstünü de hesaplayıp geri aldılar. Kasada duran kasiyerlerimiz de itinayla alınan ürünlerin toplam fiyatını hesaplayıp para üstlerini doğru olarak müşterilerine teslim ettiler.
Miniklerin heyecanı görülmeye değerdi. Her zamanki gibi hem eğlendiler, hem öğrendiler. Nadide miniklerimiz sizi kutluyoruz...

Karakter eğitimi konumuz bu ay "Özgüven". Biz ikiler bulutlardan kimlik yaptık. Her bulut bir öğrencimizi temsil etti. Her öğrencinin adının yazıldığı bulutların altına diğer sınıf arkadaşları onun hangi özellikleri varsa tek tek yazdılar. Bu bulutlar sınıfta bulunan dolapların kapaklarına yapıştırıldı. Öğrenciler yazılanları okuyup çok mutlu oldular.

Özel Nadide İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerimiz ile Değer Eğitimi derslerinde öğrendikleri konuları pekiştirmek amacıyla bir sergi düzenledik. "İslam ve çocuk" adını verdiğimiz sergimizde öğrencilerimiz kendi el emekleri olan çalışmaları arkadaşlarına sundular.

Milli Kültürümüzün parçası olan “Atasözleri ve Deyimlerimiz’’ öğrenci -veli işbirliği ile üç boyutlu şekillerde tasarlanmıştır. Öğrencilerimiz hayal güçlerini kullanarak deyimleri oldukça farklı şekillerde tasarlamış ve ilginç hale getirmişlerdir. Somut örnekler anlatımı kolaylaştırmış, öğrenmeyi de kalıcı hale getirmiştir.

Bu ay ki karakter eğitimi konumuz olan "Sevgi-Saygı" başlığı altında 3. sınıflarımız güzel ve duygusal bir etkinlik gerçekleştirdi. Öğrencilerimizin bir zamanlar özenle yazılan, hasretle beklenen mektuplaşma geleneğini tatmaları, aileleri ile ilgili içlerinden geçen o güzel duyguları kâğıda aktarmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizde öğrencilerimiz çok heyecanlandı.

Matematik dersinde geometrik cisimleri öğrenince robot yapmamak olmaz dedik ve ikinci sınıflar olarak kartondan da olsa ilk robotlarımızı inşa ettik. Öğrencilerimizin tasarımları mükemmeldi. Geleceğin mühendislerine rehber olmak biz öğretmenler için onur verici bir durumdur.

Back to top