İngilizce dersinde öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin "sınıf içi davranışlar-performans çalışmaları" gibi kriterlerle belirledikleri REWARD CHARTS CHAMPIONSları;

4.sınıf öğrencilerimiz, “SEVGİ SAYGI” ayı kapsamında sevgi-saygı konu başlığıyla hikayelerini yazdı.  Gruplara ayrılan öğrencilerimiz, hikayenin kahramanlarını sınıf arkadaşlarından seçerek güzel bir çalışma ortaya koydu.

Özel Nadide İlkokulu öğrencilerimiz ve Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi öğretmenimiz ile birlikte yumuşak devreler, elektrik ve elektrik devrelerinin temellerini öğrenmek ve keşfetmek için eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirdik. 1 adet Pil yatağı, Anahtarlı 4XAA pil, 5mm kırmızı ve yeşil LED lamba ve farklı renklerde hazırladığımız İletken Oyun Hamurunu kullanarak etkinliğimizi tamamladık.

Öğrencilerimizi gruplara ayırdık. Her gruba farklı duygusal ifadeleri içeren resimler dağıttık. Daha sonra öğrencilerimize bir olay örgüsü içinde bu duygusal ifadeleri kullanmaları istedik.

"Puppet Show" gösterisi ile öğrendikleri bilgilerini pratik etme imkânı bulan öğrencilerimiz İngilizce dersinde çok eğlendiler.

2.sınıflarımız öğrendiği simetri konusunda hünerlerini sergilemek üzere tahta bloklarla birbirinden güzel simetrik şekiller hatta cisimler oluşturdular.

2.sınıflar olarak matematik dersinde geometrik şekiller ve cisimleri öğrendik. Bu öğrendiklerimizi somutlaştırmak amacıyla hamurlarımız yardımıyla kürdanlardan çeşitli geometrik cisimler oluşturduk.

Özel Nadide Eğitim Kurumları ilkokul 2. ve 3. sınıf öğrencilerimiz ile birlikte Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde 1 adet 3V pil, 1 adet LED lamba kullanarak "Basit Elektrik Devresi" düzeneği tasarladık. Nadide öğrencilerimiz bu etkinliğimiz sayesinde elektrik ve elektrik devrelerinin temel kavramlarını öğrenmiş oldular.

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir. (MEVLANA) Sevgi Allah'ın insanlar için yarattığı, nefsin hem dünyada hem ahirette en çok hoşuna gidecek nimetlerden biridir.
Sevgiyi arayan ve bunu en güzel şekliyle yaşamak isteyen her insanın, saygının önemini de kavraması gerekir.

Back to top