4. sınıflar olarak üç haftalık telafi eğitimi sürecini değerlendirmek ve devam etmekte olan uzaktan eğitim hakkında bilgilendirme yapmak için velilerimizle online veli toplantısı gerçekleştirdik. Bu süreçte  bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Geçen yılın üçüncü sınıfları olarak başlamış olduğumuz  "Minikler Eğitime Sıfır Atık Katıyoruz." projemiz ile birlikte "Ulusal Kalite Etiketi" ni" ve "Avrupa Kalite Etiketi"ni aldık.

E- twinning kapsamında bu yıl 3.sınıf zümresi olarak "Bu bir teknolojik mesele" adlı projeyi yürütüyoruz. Biz bu proje ile öğrencilerimizin teknolojik yeterlilikleri geliştirmenin yanı sıra, sıra dışı ve etkili aktivitelerle onların web2 araçları ile oluşturmacılık yönlerini geliştireceğiz.

Psikososyal Destek Çalışmaları kapsamında Rehberlik birimimiz tarafından pandemi döneminde yaşanılan kaygının ele alındığı, iç dünyamıza doğru yola çıktığımız seminerimiz İlkokul ve Ortaokul öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Başiskele Belediyesinin düzenlemiş olduğu ilkokul  Sınıf öğrencileri arasında resim dalında, ortaokul öğrencileri arasında şiir dalında ve ortaöğretim öğrencileri arasında kompozisyon dalında

Büyük bir heyecanla başladığımız 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılımızı uzaktan Eğitim ile tamamladık. Nadide öğrencilerimizle birlikte huzurlu, mutlu, başarılı ve keyifli bir şekilde geçen günlerimizin ardından sanal karnelerimizi aldık.

Özel Nadide ilkokulu öğrencilerimiz "Görsel Sanatlar" dersinde etkinliklerine bu hafta da devam ettiler. Nadide öğrencilerimiz derste yaptıkları çizimlerle bir hayli eğlenerek, güzel çalışmalara imza attılar. O zaman yaşasın "SANAT" yaşasın "Görsel Sanatlar" dersi.

Milli Kültürümüzün parçası olan “Atasözleri ve Deyimlerimiz’’ öğrenci -veli işbirliği ile üç boyutlu şekillerde tasarlandı. Öğrencilerimiz hayal güçlerini kullanarak deyimleri ve atasözlerini oldukça farklı şekillerde tasarlayıp ilginç ve eğlenceli hale getirmişler.

Günümüzde modern cebirin babası olarak gösterilen, Müslüman bir âlim olan Abdullah Muhammed bin Musa el Harezmi "Algoritma" sözcüğünü 9. yüzyılda keşfetmiştir. Algoritma, belli bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için tasarlanan yol anlamına gelir.

Back to top