Büyük bir heyecanla başladığımız 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılımızı uzaktan Eğitim ile tamamladık. Nadide öğrencilerimizle birlikte huzurlu, mutlu, başarılı ve keyifli bir şekilde geçen günlerimizin ardından sanal karnelerimizi aldık.

Özel Nadide ilkokulu öğrencilerimiz "Görsel Sanatlar" dersinde etkinliklerine bu hafta da devam ettiler. Nadide öğrencilerimiz derste yaptıkları çizimlerle bir hayli eğlenerek, güzel çalışmalara imza attılar. O zaman yaşasın "SANAT" yaşasın "Görsel Sanatlar" dersi.

Milli Kültürümüzün parçası olan “Atasözleri ve Deyimlerimiz’’ öğrenci -veli işbirliği ile üç boyutlu şekillerde tasarlandı. Öğrencilerimiz hayal güçlerini kullanarak deyimleri ve atasözlerini oldukça farklı şekillerde tasarlayıp ilginç ve eğlenceli hale getirmişler.

Günümüzde modern cebirin babası olarak gösterilen, Müslüman bir âlim olan Abdullah Muhammed bin Musa el Harezmi "Algoritma" sözcüğünü 9. yüzyılda keşfetmiştir. Algoritma, belli bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için tasarlanan yol anlamına gelir.

İlkokul rehberlik servisi olarak 4. sınıf öğrencilerimizin özellikle evde oldukları süreçte yaşadıkları kaygıları konuştuk. Bazen kaygıların tek bir varlık olarak gözünde canlandırmak kolay olduğunu düşünerek onu yenmek için çeşitli canlandırma denemeleri yaptık.

Görsel Sanatlar dersinde 3. sınıf öğrencilerimiz, güzeller güzeli annelerine en güzel hediye olan "minik ellerinin" baskısını yaptılar ve güzel dileklerde bulundular. "Cennet annelerin ayakları altındadır."

1. Sınıflarımız ile İngilizce derslerimiz devam ediyor. Canlı derslerimiz, oyunlarımız, ödevlerimiz hızını kesmeden tüm heyecanıyla devam ediyor. Öğrencilerimizi gayretlerini tebrik ediyoruz.

Okulumuz 1.sınıf ögrencileri görsel sanatlar dersinde, daha önce öğrendikkeri ana ve ara renleri bu sefer küçük bir deney yaparak öğrendiler.

Öğrencilerimizin uzaktan eğitim kapsamında Görsel Sanatlar dersinde yapmış oldukları "Ressamını Ve Eserini Seç" etkinliği bitmiştir. Bizler bütün eserleri çok beğendik.

Back to top