Nadide Okulları 2.sınıf öğrencilerimizle her ay gerçekleştirdiğimiz Okuma Çemberi etkinliğimizin bu ay ki konusu ve kitabı “Karagöz ve Hacivattı”. Karagöz ve Hacivat; İslamiyeti kabul eden Osmanlı toplumunun dilini, inançlarını, sosyal olaylara bakışını, gelenek-görenek ve zanaatlerini yansıtan zengin bir kaynaktır.

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu günahlardan azad olan mübarek Ramazan ayını uğurlamaya başladığımız bu günlerde Sevgili Peygamberimizin (sav) bu aya ait bir sünnetini daha ihya etmeye çalışıyoruz. Sevgili Peygamberimiz (sav) her yıl Ramazan ayının son on gününde itikafa girerdi.

3.Sınıf öğrencilerimizin İngilizce kelime ezberlemesini hedefleyen ve her yıl düzenlenen WORD QUIZ (KELİME YARIŞMASI) etkinliğimiz bu yıl 26/03/2024 Salı günü gerçekleşti. Haftalardır yapılan kelime çalışmaları sonucunda 3 elemede en iyi ortalamayı yakalayan öğrencilerimiz final yarışmasına katıldı.

“Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde... Pire berber iken,deve tellal iken,ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken. Tıngır elek, tıngır felek demişler, bu masalı şöyle anlatmışlar. Bir varmış, bir yokmuş…

Özel Nadide İlkokulu 3.sınıf öğrencileri olarak “Orman Haftası ve Ağaç Bayramı”nı güzel bir etkinlikle canlandıralım istedik. Bu sayede gündemimizi ağaçlar, ormanlarımız yaptık. Onları korumanın öneminden bahsettik. Bilinçlendirici etkinliğimizden kareler…

Nadide Okulları Karakter Eğitimi "Özgüven" ayı kapsamında bugün "Nadide Yazarlar" etkinliğimizi gerçekleştirdik. Öz güven bireyin belirli bir aktiviteyi başarılı biçimde yerine getireceğine yönelik inancı şeklinde tanımlanabilir.

Bu ayki karakter eğitimi konumuz ÖZGÜVEN başlığı altında 2.sınıflar arasında düzenlediğimiz TALENT SHOW (yetenek gösterisi) öğrencilerin günlerdir süren çalışmaları sonucunda güzel gösterilerle nihayete erdi. Birbirinden farklı etkinlikler, heyecanları yüzlerinden okunan minik öğrencilerimiz önce kendilerini İngilizce olarak tanıttılar.

Word Quiz yarışmamız  için geri sayım başladı……26.03.2024 Salı günü gerçekleştireceğimiz Word Quiz için finalistlerimiz kura çekimi ile belli oldu. 3-A sınıfından ZEYNEP TÜRKMENOĞLU-AYŞE HÜMA ALP-HARUN ESAD GÖĞEBAKAN,

“Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.”

Back to top