Büyük bir heyecanla başladığımız 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılımızı tamamladık. Nadide Okulumuzda öğrencilerimizle birlikte huzurlu, mutlu, başarılı ve keyifli bir şekilde geçen günlerimizin ardından karnelerimizi aldık. Tüm öğrencilerimize bol dinlenmeli ve eğlenceli bir tatil geçirmelerini diliyoruz.

Türklerin geliştirdiği ilk zeka ve strateji oyunu olan Mangala oyununu öğrencilerimizle tanıştırıp öğrencilerimizin stratejik düşünme ve analitik düşünme becerilerini geliştirmek için 2.sınıf öğrencilerimizle Mangala turnuvası düzenledik.

Özel Nadide Eğitim Kurumları tarafından her yıl düzenlenen 1. sınıflar Okuma Şenliği, bu yıl da renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu. Okulumuzun idarecileri, öğretmenleri, birinci sınıf öğrencileri ve velilerimizin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, öğrencilerimiz keyifli aktivitelerin tadını çıkardılar.

Bu ay ki "Karakter Eğitimi" kapsamında, Özel Nadide İlkokulu 4-A, 4-B, 4-C sınıfı öğrencilerimiz sabah kahvaltısını okulumuz bahçesinde sınıf öğretmenleri ile birlikte yaptılar. Öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz iki güzel kahvaltı ile hem sabretmenin hem de şükretmenin en lezzetli anını yaşadık. Keyifli anların yaşandığı kahvaltılarımızdan güzel kareler...

Öğretmenlerinin kıymetlileri büyüdü ve ortaokul yolcusu oldu. Nadide İlkokulu 4/A, 4/B ve 4/C sınıfı öğrencileri ortaokula geçişlerini coşkuyla kutladı. Hüznün ve sevincin kol kola geçtiği zaman diliminde öğrencilerimiz dualarıyla, ezgileriyle ayrı ayrı ışıldadı. Öğrencilerimize tüm eğitim hayatları süresince başarılar diliyoruz.

Okulumuz 4.sınıf öğrencileri yaptıkları “Kidzania” gezisinde çeşitli meslekleri yaparak yaşayarak tanırken keyifli vakit geçirdiler. Öğrencilerimiz, bu gezi sayesinde birçok mesleği tecrübe ederek yeteneklerini sergilemiş oldular.

Nadide İlkokulu Karakter Eğitimi “Sabır ve Şükür” ayında bir diğer etkinliğimiz de “İyi ki Varsınız” dı. Okulumuz 2.sınıf öğrencileriyle sınıfta günlük yaşamda hayatımızı kolaylaştıran insanlar üzerine konuştuk.

Özel Nadide İlkokulu 3.sınıf öğrencileri hayat bilgisi dersinde işlemiş oldukları yapay çevre konusunu 3 boyutlu hale getirdiler. Yapmış oldukları yapay çevre çalışmalarından kareler…

Özel Nadide İlkokulu 3. sınıf öğrencileri Türkçe dersi ve "Dilimizin Zenginlikleri" projesi kapsamında parmak boyası ile kendi tişörtlerini boyadılar. Yapmış oldukları çalışmaları mandallar ile ipe asıp sergileyen öğrencilerin yaşamış oldukları mutluluk görülmeye değerdi...

Back to top