Uzaktan eğitim kapsamında öğrencilerimizin "Görsel Sanatlar" dersinde işlemiş oldukları çalışmalar görülmeye değer. 1. sınıflar atık materyalleri kullanarak kendi oyuncaklarını tasarladılar.

3.sınıf öğrencileri olarak evde geçirdiğimiz zamanda eğitimimize ara vermeden devam ediyoruz. Nadide Okulu 3.sınıflar olarak katılmış olduğumuz eTwinning projesine evimizden de destek veriyoruz.

Uzaktan eğitim kapsamında eğitime devam eden Nadide öğretmen ve öğrencilerimiz görsel sanatlar dersinde muhteşem çalışmalar yaptılar. Atık materyallerden yapılan maskeler ve kolay çizim teknikleri ile yapılan resimler bayağı göz doldurdu.

“Şaban ayının onbeşinci gecesi olduğu zaman, gecesinde ibadete kalkın. Ve o gecenin gündüzünü oruç tutun. Çünkü o gece güneş batınca Allah Teâlâ (Keyfiyeti bizce meçhul bir halde) dünyaya en yakın göğe inerek (o andan) fecir oluncaya kadar: “Benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim.

3. Sınıfların Nadide öğrencileri evlerinde kalıp, kitap okumalarına devam ediyor.

Özel Nadide İlkokulu öğrencilerimiz evlerinde uzaktan eğitim ile derslerinde ilerleme kaydederlerken bir yandan da Kur’an-ı Kerim okumalarına devam ediyorlar. Her hafta Kur’an öğretmenleri ile haberleşen öğrencilerimiz sure ezberlerini yapıyorlar ve Kur’an okumalarına devam ediyorlar.

Rehberlik servisi tarafından hazırlanan ve öğrencilerimizle paylaştığımız "Maaile" oyunu onlar tarafından çok beğenildi. Evde geçirilen zamanın daha verimli geçmesi için tasarlanan oyunumuz aile içi iletişimi güçlendirmek ve birbirlerini daha iyi tanımalarına vesile olduğunu düşünüyoruz.

Bahar gelir çiçekler açar, renk renk olur her yer, doğa canlanır, yaz gelir güneş sıcaklığıyla ısıtır bizi, ardından gelen sonbahar yaprakların dökülmesiyle bize kışı müjdeler. Kış sert, çetin, fırtınalı, imtihanlı, soğuk ama bir o kadar güzel…İşte hayatın içinde mevsimler gibi döngüleri vardır. Bazen çok mutlu oluruz, bazen üzülürüz, bazen hüzünlenir ağlarız bazen de kahkahalar atarız. Aniden ruhumuzda, havamızda, şartlarımızda değişir…

Kuklalar düş dünyamızı zenginleştirir,bize bambaşka dünyaların kapılarını açar. Bizde 3.sınıf öğrencileri olarak açılan bu kapıdan girmek için bir tahta kaşığa ihtiyacımız vardı.Tahta kaşıklarımızı istediğimiz gibi süsledik ve isim verdik.

Back to top