Nadide Başiskele Anaokulu öğrencilerimizle uzaktan eğitimimize bu sabah "Haydi Durma Harekete Geç" adlı şarkımızla sabah sporumuzu yaparak başladık. Müziğin ve sporun ritmi ile kendine gelen öğrencilerimizle "Orman Haftası" olması sebebiyle orman ve ağaçlar hakkında bilgi yaprağı paylaşarak etkileşimde bulunduk.

Başiskele Anasınıflarımız müzik derslerinde her hafta orff ve müzikli oyun çalışmaları yaparak hem eğleniyorlar hem de kendilerini farklı yollarla ifade etmeyi öğreniyorlar.

Başiskele anasınıfı öğrencilerimizle bu ay ki karakter eğitimi konumuz olan "Özgüven" kapsamında "Sahne Benim" adlı etkinliğimizi tamamladık. Öğrencilerimiz Ünlü Türk Bilim insanlarını siz velilerimizin yardımıyla araştırdılar ve  arkadaşlarına tanıtarak sunumlarını yaptılar.

Sevgi Kelebekleri Sınıfımızdan Esma Özdemir ve Aziz Otman öğrencimizin göstermiş olduğu gayreti sonucunda Kur’an-ı Kerim’e geçti. Hazırlamış olduğumuz güzel mekânda salavatlar, ilahiler ve hadisler eşliğinde gösteri yaptılar.

Bugün Minik Kalpler sınıfı öğrencileri bugün bir renk daha öğrendiler. Sene başından beri sarı, kırmızı, mavi, turuncu rengi öğrenen miniklerimiz şimdi ise mor rengini öğrendiler. Sınıfta mor rengi pekiştirmek amaçlı süsler yapıldı, sanat etkinlikleri yapıldı.

Başiskele ana sınıfı öğrencilerimiz bu gün karakter eğitimi konumuz "özgüven" kapsamında olan "sürahiden bardağa" adlı etkinliğimizi gerçekleştirdik. Nadide öğrencilerimizle suyun önemi hakkında sohbet ettik.

Başiskele anasınıfı öğrencilerimizle, bu ay ki karakter eğitimi konumuz olan "özgüven" kapsamında başarabildiklerim adlı etkinliğimizi gerçekleştirdik. Nadide öğrencilerimiz evlerinde yapabildikleri, başarabildikleri etkinlikleri fotoğraflayarak birer afiş hazırladılar ve büyük bir gururla arkadaşlarına sunum yapmanın sevincini yaşadılar.

Ülkemizde 01 Mart-07 Mart tarihleri arası Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır. Bizde bu hafta süresince öğrencilerimize Yeşilay hakkında bilgiler verdik. Okulumuzun minikleri okulumuzda farkındalık oluşturmak adına sloganlar atarak yürüyüş gerçekleştirdiler. Nadide öğrencilerimizle Yeşilay hakkında sohbet ettik, faaliyetler yaptık. Biz Başiskele Anaokulu olarak Yeşilay Haftasında bedenimize saygı duymayı ve onu kötülüklerden korumayı, teknoloji bağımlılığının zararlarını öğrenmiş olduk.

Sevgi Kelebekleri sınıfı öğrencilerinden Ramazan Eray KALYONCU Kur’an okumayı öğrendi. Kutlama salonumuz misafir velimiz, öğrenci ve öğretmenlerimizi ağırlamak için özenle hazırlandı. Ramazan Eray salavatlar eşliğinde tazecik öğrendiği Kuran-ı Kerimi tilavet etti...

Back to top