Sevgi Çiçekleri sınıfı bugün okullarına gelirken çok heyecanlılardı çünkü bugün pijama kutlaması yapacaklardı. Miniklerimiz evlerinden getirdikleri pijamalarını giyerek onlar için hazırlanan ve uykuyu hatırlatan alana geldiler. Öğretmenleri ile konumuz hakkında sohbet ettiler. Uyku öncesi hangi hazırlıkları yapmalıyız? 

Başiskele anasınıfı öğrencilerimiz Milli kahramanımız olan Keloğlan’ı  çok güzel bir   tiyatro  ile tanıdılar. Tiyatromuzda, büyüklerimize saygılı olmayı ve yardımlaşma konusunu da öğrenen öğrencilerimizin merak dolu bakışları ve heyecanları gözlerinden okunuyordu.

Bugün minik kalpler sınıfı yepyeni ve eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirdiler. Boyalarını alıp minderlerine oturdular ve hayal güçlerini kullanarak istedikleri şekilde resimlerini yaptılar.

Bugün minik kalpler sınıfı kışa hazırlık yaptılar. Yaz mevsiminde olan bazı meyve ve sebzelerin kış mevsiminde olmayacağını ama bunların bir şekilde kışın yemek için hazırlanıp saklandığını öğrendiler. Sonrada sıvadılar kolları önlükleri ve şapkaları takıp barbunya ayıkladılar.

Bu haftaki cimnastik dersinde anasınıfı, anasınıfı hazırlık ve kreş yaş grubu ile koordinasyon, esneklik, çabukluk ve kuvvet motor becerine yönelik eğlenceli bir eğitsel oyun uygulandı.

Nadide velilerimizin katılımıyla gerçekleşen toplantımızda bir dönem boyunca yapmayı planladığımız etkinliklerimizi, branş derslerimizi velilerimizle paylaştık. Ardından da sınıf öğretmenlerimiz öğrencilerimiz hakkında bilgi verdiler. Nadide velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Bugün minik yavrularımızla ilk adımlarını Nadide okullarında attıkları eğitim hayatlarında "Öğrencilik Günüm" programıyla tüm arkadaşları ve öğretmenleri ile resim, müzik ve çeşitli oyunlar oynayarak öğrencilik günümüzü kutladık.

Başiskele Anasınıflarımız Karakter Eğitimi çalışmalarına Sorumluluk etkinlikleri ile başlamış oldu. Öğrencilerimize görev ve sorumlulukları ile ilgili farkındalık oluşturmak ve sorumluluklarını yerine getirmeleri için gerçekleştirdiğimiz ilk çalışmamız KONTROL BENDE ile hem oyun oynadık hemde yapmamız gereken sorumlulukları hatırladık.

Sevgi Çiçekleri sınıfı bugün yepyeni bir rakam öğrenmenin sevincini yaşadılar. Öncelikle sınıflarının kapısını çalan 1 kuklası ile keyifli sohbet ettiler ardından güzel havanın fırsatını değerlendirip bahçeye çıktılar.

Back to top