Minik Kalpler sınıfı makas çalışmalarına dergimizin yengeç sanat etkinliği sayfasını yaparak başladılar. Öğretmenlerinin kontrolünde sayfadaki bölümleri kesen öğrencilerimiz yapıştırıcılarını alıp etkinliklerini tamamladılar.

Nadide Başiskele Sevgi Kelebekleri sınıfı öğrencileri bugün “ Analitik Düşünme “ saatinde “Vücudumuz Demirden Olsaydı Ne Olurdu” sorusuna cevap aradılar. Nadide miniklerimiz, bu soru karşısında büyük heyecan duyarken, düşünce ve hayal dünyalarına dalarak

Başiskele Renkli Yıldızlar Anasınıfı öğrencileri okuma yazma etkinliklerine başarılı bir şekilde geçiş yaptılar. Dergi çalışmalarını ve çizgi çalışmalarını yapmayı çok seven çalışkan sınıfımızın yaptıkları çalışma sayfalarından birkaç fotoğraf karesini sizlerle paylaşırken, öğrencilerimize başarılı, sağlıklı güzel bir yıl geçirmelerini dileriz.

Başiskele Anaokulu Bilgi treni sınıfı öğrencileri eğlenceli etkinliklere devam ediyor. Deney saatinde toprağın nasıl oluştuğu ile ilgili bilgi sahibi olan miniklerimiz daha sonra bahçeye çıkarak önce toprağın kuru haliyle vakit geçirdiler daha sonra toprağa su dökerek çamur yaptılar.

Bugün Minik Kalpler sınıfı öğrencileri renkli mikroplar etkinliği yaptılar. İlk önce öğretmenlerinin verdiği kağıda çizilmiş mikropları boyadılar ve renkli ponponlarla süsleyip etkinliklerini tamamladılar. Sonra bahçede mikropları kovalama oyunu oynayarak labutların üzerine yapışmış mikropları ellerine toplarını alıp devirdiler.

Nadide Başiskele Anaokulu Bilgi Treni sınıfı öğrencileri bu hafta drama saatinde hayvan dostlarımızı tanıdılar. Önce hayvanlar hakkında kısa bir sohbet yapan miniklerimiz sanat etkinliği saatinde hayvan maskeleri yaptılar.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da minik yüreklerimizi  Kur’an ile tanıştırmak ve onunla güzel bir bağ kurmalarını sağlamak için “Bed-i Besmele Töreni’’ etkinliğimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğretendir” hadisi şerifinden yola çıkarak çocuklarımızı Kuran-ı Kerimle tanışırdık.

Salgın hastalık süreçlerinde çocukların tepkilerinin normalleştirmelerine katkı sağlamak ve zorlayıcı yaşantıların etkileri konusunda çocukların iletişim becerilerini güçlendirmelerine yardımcı olmak amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan etkinlikler, rehber öğretmenimiz tarafından sınıflarımızda gerçekleştirilmektedir.

Nadide Başiskele Anasınıfı öğrencilerimizle bugün deney saatimizde “Suda Açan Çiçek” deneyini gerçekleştirdik. Öncesinde çocuklara öğretmenleri tarafından çiçekler hakkında neler bildikleri, bir çiçeğin oluşabilmesi için nelere gereksinim duyduğu soruldu.

Back to top