Özel Nadide Başiskele Anaokulumuzda büyük bir heyecanla başladığımız 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini tamamladık.

Başiskele Anaokulu olarak Osmanlı haftasını öğrencilerimizle beraber kutladık. Tarihi geçmişimizi Osmanlıyı tanımak, o dönemi tekrar yaşatabilmek adına öğretmenlerimiz tarafından okulumuzda Osmanlı köşesi oluşturuldu.

Başiskele Anaokulu Bilgi Treni sınıfı öğrencileri yaşamsal becerilerine bir yenisi daha eklediler. Bu hafta Kendim Yapabiliyorum etkinliğimizde kıyafet katlamayı denediler.

Gözlerimizi kapatıp aynı zaman diliminde bile karanlıkta kalmak çok zordur. İnsan kendisini karşısındakinin yerine koyarak engellileri daha iyi anlamaya çalışmalıdır.

Başiskele Anasınıflarımız, saatin önemini ve saat çeşitlerini öğrendikten sonra, kendim yapabiliyorum etkinliği kapsamında kendi saatlerini tasarladılar.

Başiskele Ana sınıfı öğrencilerimiz Karakter Eğitimi “Sorumluluk” çalışmalarına “Kontrol Bende” etkinliğiyle başladı. Bu kapsamda öğrencilerimize görev ve sorumlulukları ile ilgili farkındalık oluşturmak ve sorumluluklarını yerine getirmeleri için “Kontrol Bende” etkinliği uygulandı.

Bugün Minik Kalpler sınıfı öğrencilerimiz tuz seramiği yaptılar. İlk önce un, tuz ve suyu karıştırıp bir hamur elde ettiler. Daha sonra onlara şekil vererek hem ince motor gelişimini destekleyip hem de hayal güçlerini geliştirmiş oldular.

Başiskele Anaokulu Bilgi Treni Sınıfı bu ay karakter eğitiminde “Sorumluluk “konusu işlediler. Konu kapsamında “Penceremizi Açalım Sorumluluğumuzu Seçelim” etkinliği ile önce sınıf içerisindeki sorumluluklarını belirlediler.

Başiskele Anasınıfı öğrencilerimizle bu haftaki  konumuzda gezegenleri inceledik. Ardından, gezegenlerin görselleri ile hazırlanmış panomuzu inceleme fırsatı bulan öğrencilerimiz dergi konularında, uzayda kaç tane gezegen olduğunu,

Back to top