Bugün Minik Kalpler Sınıfı bir ay boyunca öğrendikleri çiftlik hayvanlarının kutlamasını yaptılar. Öncelikle çiftlik hayvanları nelerdir? Nasıl beslenirler? Sorularına cevap aradılar ve sonra çiftlikteki hayvanları tek tek incelediler.

Sevgi Çiçekleri sınıfı sonbahar mevsiminin gelmesiyle eğlence dolu mevsim etkinliklerine başlamış oldu, miniklerimiz sonbahar mevsiminin özellikleri hakkında öğretmenleri ile sohbet ettikten sonra sıra gözlem zamanına geldi,

Başiskele Anasınıflarımızın bu haftaki konuları olan vücudumuz konusunu işledikten sonra vücudumuzun bölümlerini, iskeletimizin ve iç organlarımızın görevlerini öğrenip iç organlarının çizili olduğu tişörtlerini boyayarak vücudumuzdaki yerlerini de öğrendiler.

Minik Kalpler ve Sevgi çiçekleri sınıfları önlüklerini giyip ekmek yapımı için kolları sıvadılar. Önce ekmeğin oluşum aşamaları öğrenen Nadide öğrencilerimiz hamurlarına kendi elleriyle şekil verdiler ve ardından ekmeklerini fırına verdiler.

Minik kalpler sınıfı bugün öğrendikleri renklere bir yenisini daha ekleyerek, mandalina festivali temasıyla turuncu rengi öğrendiler.

Geleneksel kültürümüzün gölge oyunu, çocukların çok sevdiği iki karakter Karagöz ve Hacivat yeniden Nadide okulumuzda. Bugün öğrencilerimiz çok sevdikleri misafirlerini ağırlamak için bambaşka bir heyecanla geldiler okullarına. “Yar bana bir eğlence" dedikçe Hacivat, çocuklarımızın şen kahkahaları sardı etrafımızı.

Başiskele Anasınıfı öğrencileri bu hafta bilim derslerinde yağmurların nasıl yağdığını öğrendiler. Meraklı bakışlarla öğretmenlerini dinleyen öğrencilerimiz drama yaparak öğrendiklerini pekiştirdiler.

Minik Kalpler sınıfı bugün sonbahar etkinlikleri kapsamında sonbahar köşesi oluşturdular. Öğrencilerimiz sonbahar mevsiminin özellikleri, kıyafetleri, meyve ve sebzeleri hakkında bilgi sahibi oldular.

Nadide Başiskele anaokulunda bugün büyük bir heyecan kaplıydı. Çocukların sabırsızlıkla beklediği o büyük gün gelmişti. Birbirlerine başarı dileyerek maça başlayan öğrencilerimizin centilmence yaptıkları maçlar heyecanlı mücadelelere sahne oldu. Bugün futbolun ve sporun özünde var olan, kardeşlik, centilmenlik paylaşma ve dayanışma ruhunu çocuklarımıza yaparak, yaşayarak aşılamanın mutluluğunu yaşadık.

Back to top