Özel Nadide Eğitim Kurumları okul öncesi öğrencilerimiz satranç derslerine başladılar. İşte eğlence ve zeka dolu uzaktan eğitim kapsamında devam eden

Okul öncesi öğretmenlerimizin classflow uygulaması üzerinden hazırladıkları ve her gün öğrenciler ile paylaştıkları oyunlar öğrencilerimiz tarafından çok sevildi. Sıralama, eşleştirme, dikkat oyunları gibi çalışmalar evde oldukları süre zarfında öğrencilerimizi  hem eğlendiriyor hemde  daha kaliteli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Uzaktan eğitim yaptığımız şu günlerde drama dersimize en güzel oyunlarla devam ettik. Yoğun katılımla geçen dersimiz, kendi oyunumuzu oyun çarkı ile oluşturmayı bize öğretti.

Çok çalışıyorum Anne daha kesicem, boyayacağım, daha yapıştırılacak bir çok şey var. Çok yorulacaz anne çok! Seninle el elle verip OYUNLAR oynayacağız, şarkılar, tekerlemeler, su balonları şekil alacak ellerimiz de. En güzeli Anne TEENY MEENY'de seninleyiz.

Başiskele Anasınıfımız, canlı bağlantı ile derslerine tüm hızıyla devam ediyor. Bu hafta ilk dersimizde oobleck deneyi yaptık. Öğrencilerimiz önceden hazırladıkları malzemeleri ile öğretmenleri ile birlikte eğlenerek deneylerini yapıp, katı ve sıvı maddeler hakkında sohbet ettiler.

Başiskele Anasınıfı öğrencileri uzaktan eğitime bu hafta eğlenceli bir şarkılı oyun ile giriş yaptı. Doyasıya hareket ve eğlencenin ardından, oyun hamuru hazırlamak için kolları sıvadılar. Ailelerinin yardımıyla oyun hamurlarını hazırlayan öğrencilerimiz, hayal ettikleri özgün şekilleri odalarında sergilediler.

Başiskele Nadide okulumuz uzaktan eğitim ile eğlenerek öğrenmeye devam ediyor... Öğrencilerimiz ilkbahar mevsiminin özellikleri hakkında öğretmenleri tarafından bilgi paylaşımları ve eğitici videolar ile bilgilendirildi ardından çokça özledikleri sanat etkinliklerini gerçekleştiren miniklerimiz baharın habercisi olan rengarenk çiçekler açan ilkbahar ağaçları yaptılar,

Rehberlik etkinlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Öğrencilerimize corono virüs resmi çizdirerek ilk önce virüsün onlar için somut hale gelmesini sağladık. Ardından çizdikleri corono virüsleri komikleştirdiler,  bazıları ona yeni isimler verdiler sonuçta ortaya komik ve eğlenceli resimler çıktı.

Nadide Başiskele Anaokulu öğrencilerimizle uzaktan eğitimimize bu sabah "Haydi Durma Harekete Geç" adlı şarkımızla sabah sporumuzu yaparak başladık. Müziğin ve sporun ritmi ile kendine gelen öğrencilerimizle "Orman Haftası" olması sebebiyle orman ve ağaçlar hakkında bilgi yaprağı paylaşarak etkileşimde bulunduk.

Back to top