Çok çalışıyorum Anne daha kesicem, boyayacağım, daha yapıştırılacak bir çok şey var. Çok yorulacaz anne çok! Seninle el elle verip OYUNLAR oynayacağız, şarkılar, tekerlemeler, su balonları şekil alacak ellerimiz de. En güzeli Anne TEENY MEENY'de seninleyiz.

Geleneksel kültürümüzün gölge oyunu, çocukların çok sevdiği iki karakter Karagöz ve Hacivat tiyatrosunu izlemek için Süleyman Demirel Kültür merkezine gittik. Hacivat “Yar bana bir eğlence" dedikçe, çocuklarımızın şen kahkahaları sardı etrafımızı.

Okulumuz anasınıfı öğrencileri bu hafta meslekler konusuna giriş yaparak, meslek ne demektir, neden gereklidir, meslekler olmasaydı ne olurdu, hangi meslekler vardır gibi sorulara cevap bularak, etkinlikler yaptılar.

Başiskele Anasınıfı öğrencilerimiz, ekmeğin oluşum aşamalarını öğrendikten sonra, aşçı şapkalarını takıp fırının başına geçti. Öğrencilerimizle sofralarımızın vazgeçilmezi ekmeklerimizi yaptık.

Okulumuzun Sevgi Çiçekleri sınıfı öğrencileri "meslekleri" tanıdılar. İleride sahip olmak istedikleri mesleği hayallerinde canlandırıp aileleri ile birlikte tasarladıkları kostümleri giyerek meslekler geçidi oluşturdular. Minicik yüzlerinde masum bir gülümseme, ellerinde doktor çantaları, kafalarında itfaiye şapkaları ve daha nicesi ile meslekler geçidinden geçtiler.

Minik Kalpler sınıfı bugün iletişim araçlarını öğrendiler. İletişim araçlarından biri olan mektupla ailelerine çok güzel resimler yapıp yollamak istediler. Mektuplarını zarfların içine koyup sınıfta hazırlanan postanemize götürüp görevli arkadaşlarına teslim ettiler.

"Bak postacı geliyor selam veriyor..." şarkısıyla servislere binen öğrencilerimiz ilk kez PTT gezisi yapmanın heyecanı yaşadılar. Posta hizmetinin unutulduğu günümüzde bu etkinliği canlandırmak adına ziyaretimizi gerçekleştirdik. Nadide öğrencilerimiz mektup nasıl atılır, pul neden zarfa yapıştırılır, adres bilgileri neden önemlidir gibi bilgileri en yetkili ağızdan öğrendiler.

Nadide öğrencilerimiz bir dönem boyunca çok güzel etkinliklere imza attılar. Dergi çalışmasından İngilizceye, dramadan bilgisayara, değer eğitiminden ebru sanatına kadar bütün derslerde çok üstün gayret ve başarı gösterdiler. Küçük yaşta sistemli bir eğitime dahil oldular.

Nadide öğrencilerimiz, minicik yaşlarında tarihimizi ve kültürümüzü öğreniyorlar. Nadide öğretmenlerimiz öğrencilerimiz için güzel bir Osmanlı dönemi sokağı hazırladılar. Sevimli miniklerimiz hazırlanan Osmanlı sokağını gezme imkanı buldular.

Back to top