Nadide Anadolu Lisesi, 2021-2022 Eğitim Öğretim Döneminde lisemizin 9. sınıfı için sınırlı sayıda kontenjan ayrılmıştır.

Nadide Anadolu Lisemizin kayıt süreci; kayıt başvurusunda bulunan öğrencilerimizin ön kayıt işlemleri gerçekleştirilir. Ön kayıt işlemi gerçekleştirilen öğrencimize Rehberlik Birimimizin "öğrenci mülakatı" görüşmesi için randevu verilmektedir.

Rehberlik Biriminin gerçekleştirdiği "öğrenci mülakatı" görüşmesinin ardından kesin kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir.

Özel Nadide Okulları olarak İngilizce Zümresi olarak öğrencilerin İngilizce dilini aktif kullanarak eleştirel düşünme, problem çözme, kendini ifade etme, yazılı ve sözlü iletişim kurma ve sunum yapma gibi becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla birçok etkinlik gerçekleştirmekteyiz.

Nadide Anadolu Lisesi Şahsiye Akademisi çalışmaları kapsamında düzenlenen "Genç Akademi" de bu ay ki konumuz "Teknoloji ve Teknoloji Bağımlılığı" oldu. Genel müdürümüz Sayın Süleyman Mavuş uhdesinde gerçekleşen toplantımızda öğrencilerimizle teknolojinin dününü, bugününü konuşup;

Milletimizin en önemli bağımsızlık sembollerinden biri olan İstiklal Marşı’nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 103. seneidevriyesinde İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı düzenlendi.

Nadide Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri paylaşma ve yardımlaşma ruhunu yaşamak üzere başlattıkları kampanyada hazırladıkları 46 Ramazan kolisini MİKAV Yetkilisine teslim ettiler. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Her yıl geleneksel olarak 9.sınıflarımızın ev sahipliği yaptığı "Ramadan Panel & Celebration" programı için 7 Mart Perşembe günü 2023-2024 eğitim öğretim yılı 9.sınıfları sahnede yerlerini aldılar. Refika İbrahimağaoğlu ve Eda Berre Bayrak'ın

Lise kademesinde düzenlediğimiz "Genç Akademi" de bu ay ki konumuz "Kültür ve Medeniyet" oldu. Lise Müdürümüz sayın Gülşah Şengün uhdesinde gerçekleşen toplantımızda öğrencilerimizle kültür ve medeniyet kavramlarını analiz edip;

Şahsiyet Akademisi çalışmaları kapsamında düzenlemiş olduğumuz “Etkileşimli Okuma Atölyesi”nin ikincisini, 9-10-11. Sınıflarımız ile gerçekleştirdik. Gül Yetiştiren Adam, Cennete Otostop ve Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler bu ay okuyup incelediğimiz eserlerimiz idi.

Özel Nadide Anadolu Lisesi olarak titizlikle hazırlanan İngilizce eğitim programımızın en etkili unsuru öğrencilerin ders dışında İngilizceyi etkin olarak kullanmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimiz için farklı etkinlikler organize ederek dil öğrenmenin önemini yaşayarak anlamalarını sağlıyoruz.

Özel Nadide Anadolu Lisesi MUN kulübü, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi MUN kulübünün başarıyla organize ettiği MUN simülasyon programına katıldı. Misafirperverlikleri ve güler yüzleri ile bizi karşılayan İngilizce öğretmeni Serpil Şeflek ve 12.sınıflardan oluşan chair’ler bizlere faydalı ve eğitici bir çalışma planladılar.

Back to top