Nadide Anadolu Lisesi, 2021-2022 Eğitim Öğretim Döneminde lisemizin 9. sınıfı için sınırlı sayıda kontenjan ayrılmıştır.

Nadide Anadolu Lisemizin kayıt süreci; kayıt başvurusunda bulunan öğrencilerimizin ön kayıt işlemleri gerçekleştirilir. Ön kayıt işlemi gerçekleştirilen öğrencimize Rehberlik Birimimizin "öğrenci mülakatı" görüşmesi için randevu verilmektedir.

Rehberlik Biriminin gerçekleştirdiği "öğrenci mülakatı" görüşmesinin ardından kesin kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir.

Nadide okulları dil eğitiminde İngilizceyi etkin olarak kullanmayı temel almıştır. Bu sebeple, öğrencilerimiz İngilizce derslerinde konuşmaya teşvik edilmekte, farklı etkinliklerle konuşmaya yönlendirilmekte ve tüm kademelerde Native Speaker eşliğinde Skills dersleri yapılarak öğrencilerimizin konuşma becerileri geliştirilmektedir.

Özel Nadide Anadolu Lisesi öğrencileriyle yapmış olduğumuz “Some Good News” adlı eTwinning projesinde bu ay İspanya ile buluşup, sohbet ettik. Öğrenciler birbirlerine kendi ülkeleriyle ilgili iyi haberler verdiler.

Talk a Minute a Mile yarışması öğrencinin kartta bulunan kelimeyi yasaklı kelimeleri kullanmadan İngilizce olarak anlattıkları bir oyundur. Talk a Minute a Mile, eğitici, kendini ifade etme becerisini yükseltici, kişiler arasındaki iletişimi, iletişimin kalitesini arttırıcı ve oynayanları eğlendirici özelliklere sahip olması bakımından Özel Nadide Anadolu Lisesi İngilizce zümresi tarafından her yıl düzenlenmektedir.

Özel Nadide Anadolu Lisesi öğrencilerinin ortaklaşa hazırladıkları Ramazan ayı ile ilgili program Cuma günü gerçekleşti. Programın açılışı Zeynep TEKTAŞ’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ve İngilizce mealini Neslişah ELLİALTI’nın okumasıyla yapıldı. 9-A sınıfı öğrencileri Esmanur DÜZCAN, Merve TORUN, Elif Nur ŞENGÖZ, Aslı Nisa TOSUNER, Zehra Sena TAŞPINAR,

9.sınıflarımızla yürüttüğümüz eTwinning projemiz “Let’s Build Bridges” etkinliklerinden biri olan Mektup yazma etkinliği için İtalyan ekiple eşleştik. İlk mektubu yazmak bize düştü. Öğrencilerimiz önce kendilerini daha sonra da ülkemizi ve okullarını tanıttılar. Mektup yazmaya alışkın olmayan öğrencilerimiz mektup yazarken oldukça eğlendiler.

9.sınıflarımızla yürüttüğümüz eTwinning projemiz “Let’s Build Bridges” etkinliklerinden biri olan projeye katılan ülkelerin bayrak renklerini kullanarak arkadaşlık bilekliği yapmak için öncelikle iplerimizi hazırladık. Uzun bir uğraşı sonrasında bileklik yapmayı öğrendik.

Özel Nadide Anadolu Lisesi olarak başladığımız eTwinning projemizin öğrenci tanışma etkinliği tüm ortakların katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye’den Tarsus, Eskişehir, Antalya, Ordu, Malatya, Mersin ve Konya, İtalya’dan ise 4 okulun katılımıyla gerçekleştirilen projenin konusu arkadaşlıktır.

Türk Dili ve Edebiyatı zümresi tarafından 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla “Kürsü Senin!” adlı münazara turnuvası düzenlendi. Münazara yarışmasında “İngiliz Parlamenter Sistemi” formatı uygulandı. “Hükümet Açılış”, “Hükümet Kapanış”, “Muhalefet Açılış” ve “Muhalefet Kapanış” şeklinde ikişer kişilik 4 takımın aynı anda yarıştığı 8 münazırdan oluşan bu münazara stilinde konu münazırlara yarışmadan 15 dakika önce verilir ve akabinde münazırlar hazırlanarak parlamenter sistem şeklinde yarışırlar.

Münazara, öğrencilerin çeşitli konularda bilgi birikimlerini, hitabet ve iletişim kabiliyetlerini, hızlı düşünme ve karar alma yeteneklerini yarıştırdığı bir ikna oyunudur. Güncel ve bilimsel konulara hakim olmayı gerektiren münazara zor iştir, hele de İngilizce olursa işiniz iki misli zorlaşır.

Back to top

https://www.shelldownload.org/ fenomega.com https://www.havadis07.com https://www.gamerfrm.com/forum/forum-ko-cuce-37 www.lekekremim.com http://www.privshell.com