Nadide Anadolu Lisesi, 2021-2022 Eğitim Öğretim Döneminde lisemizin 9. sınıfı için sınırlı sayıda kontenjan ayrılmıştır.

Nadide Anadolu Lisemizin kayıt süreci; kayıt başvurusunda bulunan öğrencilerimizin ön kayıt işlemleri gerçekleştirilir. Ön kayıt işlemi gerçekleştirilen öğrencimize Rehberlik Birimimizin "öğrenci mülakatı" görüşmesi için randevu verilmektedir.

Rehberlik Biriminin gerçekleştirdiği "öğrenci mülakatı" görüşmesinin ardından kesin kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir.

Okulumuz 9.sınıf öğrencilerinden Beyza KARAMIZRAK Türkiye geneli liseler arasında düzenlen "FİLİSTİNDE ÇOCUK OLMAK" temalı  resim yarışmasında mansiyon ödülü almaya hak kazanmıştır ve eseri TÜGVA Genel Merkezi'nde sergilenecektir.

Nadide Anadolu Lisesi Şahsiyet Akademisi çalışmalarımız kapsamında başlattığımız, Genç Akademi olarak senenin son toplantısını “Tarih” konusunda gerçekleştirdik. Gündem konusu olan “Yapay Zeka” konulu makaleyi okuyup; insanlık tarihinin bu konudaki kırılma noktasını tartıştık.

13-14 Mayıs 2024 tarihleri arasında, Özel Nadide Okullarında ilk kez düzenlenen Nadide Junior Model United Nations (JMUN) Konferansı; iki komite ve 24 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Özel Nadide Anadolu Lisesi MUN kulübü öğrencilerinin büyük özveri ile hazırlayıp, yönettikleri etkinlikte öğrencilerimiz 2 gün boyunca İngilizce olarak dünya sorunlarına çözüm önerileri getirdiler

Fedakârdır ya anneler, yorgunluğuna aldırmadan evladı için canını dişine takar. Değil midir ya Kudüs de öyle? Toprağındaki canları korumak için kendini feda eden. Aksa'da secde eden müminleri için kan ağlayan. Dikenli teller bağrına batarken, gökyüzündeki güvercinler özgürlüğü beklerken, çamurlu postallar dört bir tarafa kurşun saçarken yıkılmadan duran.

"Kelam gönülde olan,
Lisan ise gönle tercümandır.
Kalem bir mütercim kâtibi,
Lisan ise birliktir, mirastır bizlere
Ecdat yadigârı."

Nadide Anadolu Lisesi Şahsiyet Akademisi çalışmalarımız kapsamında başlattığımız, Genç Akademi olarak bu ay ki toplantımızı “Psikoloji” konusunda gerçekleştirdik. Gençlerimizin ihtiyacına binaen “Gençlerde Psikolojik Sağlamlık” konulu makaleyi okuyup; bizlere kattıklarını kendi bakış açılarımızla değerlendirdik.

Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi tarafından üçüncüsü düzenlenen 9 ve 10. sınıflar arası “Parlamenter Münazara Turnuvası” gerçekleştirildi. Klasik münazaradan farklı kurallara ve özelliklere sahip olan "Parlamenter Münazara 'Hükümet Açılış', 'Hükümet Kapanış', 'Muhalefet Açılış' ve 'Muhalefet Kapanış'  şeklinde ikişer kişilik dört takımdan oluşur.

Nadide Anadolu Lisesi Şahsiyet Akademisi çalışmaları kapsamında düzenlenen “Aklımda Deli Sorular” atölyesinde bu yıl ki konuğumuz Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri bölümünden Prof. Dr. Soner Duman oldu.

Özel Nadide Okulları olarak İngilizce Zümresi olarak öğrencilerin İngilizce dilini aktif kullanarak eleştirel düşünme, problem çözme, kendini ifade etme, yazılı ve sözlü iletişim kurma ve sunum yapma gibi becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla birçok etkinlik gerçekleştirmekteyiz.

Back to top