Nadide Anadolu Lisesi, 2021-2022 Eğitim Öğretim Döneminde lisemizin 9. sınıfı için sınırlı sayıda kontenjan ayrılmıştır.

Nadide Anadolu Lisemizin kayıt süreci; kayıt başvurusunda bulunan öğrencilerimizin ön kayıt işlemleri gerçekleştirilir. Ön kayıt işlemi gerçekleştirilen öğrencimize Rehberlik Birimimizin "öğrenci mülakatı" görüşmesi için randevu verilmektedir.

Rehberlik Biriminin gerçekleştirdiği "öğrenci mülakatı" görüşmesinin ardından kesin kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir.

Sene başından beri 9.sınıf öğrencilerimizle yaptığımız kelime çalışmalarını eğlenceli hale getirmek için birçok teknik kullanıyor, oyunlar oynuyoruz. Bu hafta Scrabble oyununa başladık. Bir hafta boyunca yapacağımız turnuva sonucunda Scrabble şampiyonumuzu açıklayacağız.

Yaptığımız eTwinning projesi “Some Good News” etkinlikleri kapsamında eSafety sunumunu yaptık. İngilizce dersinde de konu “Technology” olduğu için öğrencilerimizle konuyu tüm detaylarıyla, farklı bakış açılarıyla işledik. Öğrencilerimiz tecrübeleriyle konuya katkı sağlayınca sunum oldukça verimli geçti.

10. Sınıf öğrencilerimiz ilk iş günleri için hazır! Meslek Gözlem ve Deneyim Programında öğrencilerimizin gözlemleyecekleri meslek dalları belirlendi ve deneyimlerini aktaracakları dosyaları hazırlandı.Tüm öğrencilerimize deneyimlerinde başarılar diler bizlere bu fırsatı veren meslek elemanlarımıza teşekkür ederiz.

Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencilerimize "Mesleki Gözlem ve Deneyim Programı" kapsamında meslek tanımı ve gözlem programı hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Özel Nadide Okulları öğrencilerinin, vatana, millete, ümmete faydalı olacakları meslekleri seçmelerine rehberlik etmek, kariyer planlarında doğru hedefi belirlemelerini sağlamak, meslek tercihlerindeki kararsızlığı azaltmak ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olabilmek için gerekli akademik ve psikolojik desteği vermeyi amaçlamaktadır.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılında Özel Nadide Anadolu Lisesi öğrencilerimizle “Some Good News” adlı eTwinning projesini yapıyoruz. Pandeminin başlamasıyla tüm dünya iyi haberlere hasret kaldık. Dünyada mutlaka iyi şeyler de oluyor, araştırıp onları bulmak ve yaymak, insanlara umut olmak için Türkiye, Polonya, Fransa, Hırvatistan ve İspanya’dan ortaklarla projemizi planladık.

Toplumun inşasında, bireylerin tartışma becerisinin, herhangi bir mesaj karşısında eleştirel bir tavır takınabilmelerinin sağlanmasında münazara turnuvalarının çok önemli bir etkisi vardır. Kendi düşüncesine zıt mesajları bireyin sağduyulu bir şekilde ele alması, eleştirel düşüncenin süzgecinden geçirmesi, bireyi olgunlaştırmakta ve geliştirmektedir.

9. Sınıflarımıza özel İngilizce konuşma becerisini arttırmak adına öğrencilerimizin ikişer kişilik takımlarını oluşturarak yarıştıkları

Nadide Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencileri "Kudüs'ün son muhafızları biziz" dediler ve okul bahçesinde

Back to top

https://www.shelldownload.org/ fenomega.com https://www.havadis07.com https://www.gamerfrm.com/forum/forum-ko-cuce-37 www.lekekremim.com http://www.privshell.com