İzmit Nadide Anasınıfı öğrencileri Milli Kültür ve Kahramanımız etkinliğinde bu hafta yıllardır dilden dile dolanan hikayeleriyle bugünümüze kadar gelmiş olan KELOĞLAN’ı tanıdılar. Keloğlan’ın hikayelerinden birini okulumuzun sahnesinde canlandırarak anlattığımız etkinliğimizde Nadide öğrencilerimizin çok eğlendikleri her hallerinden belliydi. İşte o keyifli anlardan sizin için seçtiğimiz kareler.

Okulumuzun küçük yaş grupları Uçan Balonlar, Neşeli Bulutlar ve Gülen Yüzler sınıfları bugün kış hazırlıkları yapmak için kolları sıvadılar. Kış mevsimi yiyeceklerini öğrenen minikler keyifle barbunyalarını ayıkladılar. Etkinliğimiz öğrencilerimizin küçük kas becerilerini geliştirmede etkili oldu. Bu güzel etkinliğimizden kareler.

Bugün okulumuzun minik öğrencileri, okula kıpkırmızı  geldiler. Miniklerimiz sınıflarında kırmızı objelerle oyun oynadılar. Sonrasında okul bahçesine çıkıp keyif dolu vakit geçirdiler. Bahçe etkinliğimizde kırmızı kutlamalarını yapıp, kırmızı elmalarını tatlı tatlı yiyerek eğlencelerini sonlandırdılar. Sizler için seçtiğimiz renkli kareler…

Çocukların kendini kabul ve kendini ifade etmede duyguları fark etmesi gelişimi için önemlidir.

Bu hafta okulumuzun Gökkuşağı ve Papatyalar sınıfı öğrencileri duygular konusunu öğrendiler. Duygularımız nelerdir, nasıl ifade ederiz? sorularının cevabını öğretmenleri ile sohbet ederek öğrenen miniklerimiz sanat etkinliği saatine geçerek duygu ifadeleri etkinliklerini tamamladılar. Ardından miniklerimiz duygular oyununu oynayarak eğlenceli bir etkinliği daha geride bıraktılar.

Papatyalar ve Gökkuşağı sınıfları hep birlikte pijama kutlaması yapmak için evden pijamalarını giyerek geldiler. Öğretmenleriyle birlikte sanat etkinliği saatinde uyku gözlüğü yaptıktan sonra uyumadan önce neler yapılması gerektiği ve uyku adabı üzerine sohbet ettiler.

Özel Nadide İzmit Anaokulu olarak 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk veli toplantısını gerçekleştirdik. Sınıf öğretmenlerimiz, Nadide velilerimize eğitim anlayışımız ve yıl boyunca yapacağımız etkinliklerimiz hakkında bilgi verdiler. Kurum Müdürü Müjde USLU ve branş hocalarımız tek tek sınıfları gezdiler. Velilerimiz, branş hocalarımızla da tanışma ve sohbet etme imkanı buldular. Toplantıya katılan tüm velilerimize teşekkür ediyor, hep birlikte güzel bir yıl geçirmeyi diliyoruz.

İzmit Nadide Anaokulu olarak karakter eğitimi kapsamında başlattığımız "Sorumluluk Çantası" etkinliğimiz öğrenciler tarafından heyecanla karşılandı.

Sorumluluk çantası içindeki gelişim özelliklerine uygun seçilmiş hikaye kitabını eve götüren öğrencilerimiz anne ve babalarından dinledikleri hikayeyi ertesi gün arkadaşlarına anlatmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Etkinliğimizi başarı ile tamamlayan ilk grup öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Havada uçuşan sarı yapraklar,
Yerlere düşünce yolları kaplar,
Okula gelen neşeli çocuklar,
Yapraklardan taç yapar.

Okulumuzun minikleri bu gün büyük bir heyecan ile bahçeye çıkıp sonbahar yapraklarını inceleyerek çeşitli yapraklar topladılar. Yapraklarını toplayan minikler kısa bir doğa yürüyüşünün ardından sınıflarına geçerek sonbahar taçlarını hazırladılar. Sizler için seçtiğimiz güzel kareler…

Neşeli Bulutlar ve Uçan Balonlar sınıfının bu ay karakter eğitimi konusu “Sorumluluk”.

Öğrencilerimizle ilk olarak sorumlulukları hakkında sohbet edip onlara evdeki ve okuldaki sorumluluklarını hatırlattık. Daha sonra okula zamanında gelmenin bir sorumluluk olduğunu vurgulayarak etkinliğimize başladık. Öğrencilerimiz okula gelme sorumluluğunu bilerek sınıfa girdiklerinde resimlerini okul çizelgesine yapıştırarak okula zamanında gelmenin sevincini yaşadılar.

Back to top