Özel Nadide İzmit Anasınıflarının bu ayki karakter eğitim konusu "Özgüven" di. Bu konu başlığı altında öğrencilerimizle " Başarabildikleri " ile ilgili sohbet ettik.

Hz. Muhammed’in " Allah’ım Recep ve Şaban ayında bizi bereketlendir, Ramazan ayına ulaştır. " duasıyla anlattığı rahmet, bereket, mağfiret mevsimi olarak nitelendirilen Regaib Kandilimizi İzmit Nadide Anaokulu olarak değer eğitimi dersinde öğrencilerimizle heyecanla kutladık.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ( AFAD ), afetlerin gerçekleşmesinin kaçınılmaz olduğu gerçeğinden hareketle, afet zararlarını azaltmayı, önlemlerini almayı ve etkilerini azaltmayı amaçlamıştır. Afet öncesinde, sırasında ve sonrasında nasıl davranmamız gerektiği konusunda bizleri bilgilendirmeleri için AFAD yetkililerini okulumuzda ağırladık.

Özel Nadide Eğitim Kurumları olarak, akademik başarının yanı sıra manevi değerlerine bağlı olan, çocuklarımıza temas edebileceğimiz bir eğitim anlayışını benimsedik.

Bu kapsamda Değer Eğitimi dersinde ciddi bir başarı göstererek Kuran'a geçen öğrencilerimizden Ayşe Hilal’e motive edici, zihinlerde iz bırakan etkinliklerimizden biri olan Kur’an Başlama Töreni düzenledik.

Değer Eğitimi kutlamaları olarak Parlayan Yıldızlar sınıfından Furkan Kurt, Neşeli Kalpler sınıfından Miray Çakıroğlu, Hümeyra Şahin’in aileleri ile birlikte Kuran törenlerini gerçekleştirdik.

İzmit Nadide Anaokulu hazırlık grubu olan Gökkuşağı ve Papatyalar sınıfları okula gelirken çok heyecanlıydılar. Öğretmenleri ile kurabiye nasıl yapılır? Hangi malzemeler kullanılır? sohbet ettikten sonra kollarını sıvayan miniklerimiz, kurabiye hamurlarına şekiller verirken çok eğlendiler.

İzmit Nadide okulumuzun kreş grubu öğrencileri bugün heyecan ve mutluluk içerisindeydiler. Geri dönüşümün önemi ve anlamını öğrenen çocuklarımız, öğrendiklerini pekiştirmek adına evlerinde aileleriyle birlikte geri dönüşüm kıyafetleri tasarladılar.

Okulumuzun kreş ve mini kreş grupları etkinliklerine hız kesmeden devam ediyorlar. Bu hafta Deney saati dersimizde yanardağ deneyimizi gerçekleştirdik.

İzmit Nadide Anasınıfı öğrencileri, geleneksel kültürümüzün bir parçası olan gölge oyununun iki önemli karakteri Karagöz ve Hacivat  tiyatrosunu izlemek için Süleyman Demirel Kültür Merkezine gittiler.

Back to top