Türkçe öğretim programı, öğrencilerin hayat boyu kullanabilecekleri dinleme/izleme, konuşma, okuma ve yazma becerileri üzerine inşa edilmiştir. Türkçe öğretim programı, öğrencilerin temel dil becerilerini kullanarak kendilerini geliştirmelerini, etkili iletişim kurmalarını, Türkçeyi severek okuma ve yazma alışkanlığı kazanmalarını hedeflemektedir. Özel Nadide Ortaokulu Türkçe Zümresi olarak bizim de temel hedefimiz tüm öğrencilerimize bu kazanımı en üst düzeyde kazandırmaktır. Öğrencilerimizin duygu, düşünce ve hayallerini yazılı olarak ifade edebilmesi Türkçe dersimizin temel amaçlarından biridir.

Yarın haftalar sonra ilk defa bahçemizin dışında bir yere gideceğim. Bunun için yarını dört gözle bekliyorum. Yarın bir aksilik çıkmazsa kuzenlerimle bir mesire alanında buluşacağız. Tabii sosyal mesafeye uygun bir şekilde buluşmamız gerek. Şimdi biraz hislerimden bahsetmek istiyorum.

Bugün 12 Mayıs 2020 ve yarın 14 yaş altı olarak belli saatler arası dışarı çıkabiliyoruz. Uzun zamandır dışarı çıkmadım. Neredeyse 2 buçuk ay oldu. Yarın dışarı çıkacağım için heyecanlı değilim. Heyecandan çok merak ediyorum diğer arkadaşlarım çıkar mı acaba diye. Acaba sokakta kaç kişi göreceğim?

Ne kadarda özlemişim okulumun yolunu, okulumun bahçesini, sınıfımı, dolabımı, bahçede koşan kedileri, en çok da arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi. Nasıl da geçmiş zaman, koskoca iki ay.

Öncelikle sizlere çok teşekkür ederim. Bu zorlu günlerde ailenizi bırakıp, bizim için kendi hayatlarınızı tehlikeye atıyorsunuz. Bu durumda sizleri en iyi anlayacak kişilerden biri benim. Benim kardeşim yaklaşık 3 aydır lösemi hastası ve bu yüzden ben karantinama 3 ay önce başladım.

Sevgili sağlık çalışanlarımız,
Biliyorum ki şu an bütün Türkiye olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Allah’ın izniyle bu zor durumun üstesinden de bütün Türkiye olarak geleceğiz. Şu an sizin, sağlık çalışanlarının sözünü dinleyip evden çıkmıyoruz. Siz, sağlık çalışanları olarak bize bu zor zamanda çok yardımcı oluyorsunuz.

Hemşirelik; insanlıkla azmin buluştuğu,
Fedakarlıkla sabrın kesiştiği,
Bilgiyle tecrübenin birleştiği,
Vefalı bir meslektir.

Değerli sağlık çalışanlarına,
Hepimiz çok zor günlerden geçiyoruz biz evde oturup en azından biraz kendimizi izole ediyoruz. Ama siz sürekli COVİD-19 teşhisi konulan insanlarla günlerinizi geçiriyorsunuz. Biz ailemizle birlikte dururken siz ailenize yaklaşamıyorsunuz ve onları göremiyorsunuz.

Küçüklüğümde televizyonlarda gördüğüm uçan ya da çok hızlı giden karakterleri kahraman zannederdim. "Kahraman olmak için olağanüstü güçlerim olmalı" derdim. Bir olay olunca insanlar zor durumda kalınca olağanüstü güçlerini kullanarak onları kurtarırdı kahramanlar.

Sevgili Sağlık Çalışanları,
Öncelikle bu zor zamanlarda gecenizi gündüzünüze katarak bizim için çalışmanızdan dolayı size büyük bir minnet duyuyorum. Ve bundan dolayı haklarınızın ödenemeyeceğini de biliyorum. Biliyorsunuz ki ülkemiz, bir virüsle mücadele içinde ve bu mücadelede ön plana sizler yani sağlık çalışanları çıkıyor.

Back to top