Ay Işığı Sınıfında Hayvanlar âlemi dersinin bu ayki konusu çiftlik hayvanlarıydı. Her hafta bir çiftlik hayvanı hakkında bilgi edinen miniklerimiz, ayın sonunda çiftlik hayvanları kutlaması yaptılar. Önce sınıflarında köşe oluşturup ardından tavuk kostümleri ile etkinliği eğlenceli hale getirdiler.

Minik Eller ve Bilgin Yumurcaklar Sınıfı mutfak etkinliği için kolları sıvayıp, kış mevsimine uygun meyvelerden portakallı ve limonlu kek yapmaya karar verdiler. En lezzetli kekleri yapmak için sıra ile malzemeleri katıp iyice karıştırdılar. Karışma işlemi bittikten sonra portakalı ve limonu sıktılar.

Minik Eller sınıfı bu hafta” Kendim Yapabiliyorum” saatinde “Takı Tasarlıyorum” konusu üzerine çalıştılar.Her çocuk kendine özgü takısını tasarladı.Kas gelişimlerinin daha iyi çalışmasına katkısı olan etkinliğimizi yaparken çok eğlendiler.

Ay Işığı Sınıfı öğrencileri büyüyor, büyürken öğrenmeye, öğrendikleri ile renklenmeye devam ediyor. Bugün turuncu kıyafetlerimizi giydik mandalina festivalimizi gerçekleştirdik. Afiyetle mandalinalarımızı yedik. Tabi yerken abilerimizi ablalarımızı da unutmadık.

Bal çiçekleri ve Yıldızlar sınıfı bu hafta ‘’Kendim Yapabiliyorum’’ saatinde ‘’Takı Tasarlıyorum’’ konusu üzerine çalıştılar. Her çocuk kendi özgün takısını tasarladı. Boncukları kullanan Bal Çiçekleri ve Yıldızlar sınıfı bilekliklerine kendi isimlerini yazarak takılarını geliştirdiler.

Organların görevleri pek çoktur

Hiç durmadan çalışırlar ne hoştur

Temiz havayı sever akciğerlerim

Güm güm güm güm diyerek atıyor kalbim….

Anasınıfı öğrencilerimiz bu hafta vücudumuz ile ilgili yeni bilgiler öğrendiler.

Bal Çiçekleri ve Yıldızlar sınıfı havaların soğuması ile birlikte olan hastalıklardan korunmanın en iyi yolu ‘’C ‘’ vitamini dediler ve limonlarını portakallarını sıkmak için kollarını sıvadılar. Kendi elleri ile sıktıkları meyve sularını afiyetle içip vitaminli bir etkinliği daha geride bırakmış oldular.

 Minik Eller, Bilgin Yumurcaklar ve Ay Işığı Sınıfları önlüklerini giyip ekmek yapımı için kolları sıvadılar. Önce ekmeğin oluşum aşamaları öğrenen Nadide öğrencilerimiz hamurlarına kendi elleriyle şekil verdiler ve ardından ekmeklerini fırına verdiler. Fırından çıkan sıcak ekmeklerini, akşam yemeğinde yemek için evlerine götürdüler.

Geleneksel kültürümüzün gölge oyunu, çocukların çok sevdiği iki karakter Karagöz ve Hacivat yeniden Nadide okulumuzda… Bugün  öğrencilerimiz çok sevdikleri misafirlerini ağırlamak için bambaşka bir heyecanla geldiler.

Back to top