Her ay ünlü bir ressamı tanıyan Yıldızlar ve Bal Çiçekleri Sınıfı Ressam Çocuk etkinliğinde Pablo Picasso’nun eserlerini incelediler. Ardından tuvallerinin başına geçen minik ressamlarımız ünlü ressamın bir eserini yapmaya başladılar.

Bu hafta anasınıfı öğrencilerimiz vücudumuzun bölümlerini drama ve şarkılarla öğrendiler. Ardından sanat etkinliği çalışmalarında kraft kağıtlarına öğretmenlerinin yardımıyla kendi resimlerini çizdiler.

Eğitimde daima bulunması gereken üç ilke ile oynuyoruz merak sevgi ve neşe farklıyız diyoruz daha sakin daha huzurlu karmaşadan uzak bir o kadar sıcak ve profesyonel eğitimcilerle dolu dolu yaşayarak dokunarak

Bilgin Yumurcaklar Sınıfı örüntü çalışmalarına başladı. İlk olarak ponponları kullanarak tahtada pekiştirme çalışması yapıp ardından sıralama çalışmasına sevimli tırtılımızda devam ettiler.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi ,okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla ‘’Beyaz  Bayrak’’ Projesi denetimleri yürütülmektedir.

Soğumaya başlayan havalar ile beraber Ay Işığı Sınıfı mutfak önlüklerini giyip, şapkalarını takıp kış hazırlık yaptılar. Tek tek barbunya ayıklayan miniklerimiz bu etkinlik  ile hem eğlenceli vakit geçirdiler hem de küçük kaslarını geliştirdiler.

Bilgin Yumurcaklar ve Minik Eller sınıfı pijama kutlaması için güne heyecanlı başladılar. İlk olarak uyku adabı ve uyku düzeni hakkında bilgiler edindiler. Neden erken yatıp erken kalkmalıyız? Uykudan önce ve sonra neler yapmalıyız? Gibi birçok sorunun cevabını sohbet edip, drama çalışması yaparak pekiştirdiler.

Kültürümüz Milli Kahramanlarımız Dersimizin bu haftaki konusu Keloğlandı. Konumuzu öğrencilerimize en güzel şekilde anlatabilmek için, sınıf ablalarımız Keloğlan tiyatrosu hazırladılar. Büyük bir heyecan ve merakla konferans salonuna çıkan öğrencilerimiz, önce Keloğlan hakkında bilgi edinip ardından Keloğlan Tiyatrosu İle eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Nadide Gölcük Anaokulu Minik Eller Sınıfı öğrencileri bugün hayvanlar alemi saatinde “Papağan”ı tanıdılar. Papağanlar hakkında ilginç bilgiler öğrenen öğrencilerimiz sanat etkinliği saati için okulumuzun bahçesinden yapraklar toplayıp etkinliklerini büyük bir heyecanla gerçekleştirdiler.

Back to top