Bilgin yumurcaklar sınıfı bugün müzik saatinde bardaklar eşliğinde ritim çalışması yaptılar. İlk olarak ritim aletleri hakkında bilgiler edindiler. Ardından müziği dinlediler, renkli bardakları kullanarak ritim oluşturmaya çalıştılar. Bardakları kullanarak  vurma,çevirme ve gördüğünü uygulama çalışmaları yaptılar.

Bal Çiçekleri sınıfı geçtiğimiz hafta iletişim ve haberleşme konusunu işlemiş ve iletişim ve haberleşme araçları hakkında yeni bilgiler öğrenmişti. Bu hafta ise güne sınıf gazetesi yaparak başladılar. Sınıfımızın en güzel resimlerinden manşetler ve haberler oluşturdular.Hep birlikte bir gazete ortaya çıkardılar.

 Hayvanlar alemi dersimizin bu ayki konusu böceklerdi. Böceklerin yaşamı, böceklerin beslenmesi ve böceklerin gelişimi hakkında kısa bilgiler edinen öğrencilerimiz ile konu bitiminde eğlenceli hatırlatma etkinlikleri yaptık.

Bilgin yumurcaklar sınıfının bu hafta ki konusu gökyüzü ve gezegenlerdi. Gökyüzünde neler var? Yıldızlar neden parlar?, bu soruların cevaplarını bulmak için beyin fırtınası yaptılar. Eğitici videolarını izlediler ve pekiştirdiler. Sıra en heyecanlı zamana gelmişti.

Bilgin yumurcaklar sınıfı bugün “Kendim Yapabiliyorum” dersi kapsamında kendileri için hazırlanan aparat sayesinde kıyafet katlamayı öğrendiler. Aparatlarını eline alan yumurcaklar çantalarından aldıkları kıyafetlerini sıra ile katlamaya başladılar.

Bu hafta Minik Eller sınıfı deney saatlerinde gece ve gündüz oluşumunu  öğrendikten sonra yaptıkları faaliyetle de  pekiştirdiler. Gece gökyüzünde neler vardır ? ,Gündüz gökyüzü ne renk?, Gece ve gündüzün arasındaki farklar nelerdir? Vb. sorulara cevap aradılar.

Nadide Gölcük Anaokulu anasınıfı öğrencilerimizin bu ayki Karakter Eğitimi konusu “SORUMLULUK '' Bu kapsamda öğrencilerimize görev ve sorumlulukları ile ilgili farkındalık oluşturmak ve sorumluluklarını yerine getirmeleri için “Kontrol Bende” etkinliğimizi uyguladık.

Bilgin yumurcaklar sınıfı bugün karakter eğitim kapsamında bu ay sorumluluk konusunu işlediler. İlk olarak öğrencilerimizle  evde ki ve okulda ki  sorumluluklarımızla ilgili sohbet edildi. Ardından sorumluluklarımızla ilgili afiş kartları gösterildi. Afiş kartları pencerelerimize asıldı. Her güne bir sorumluluk penceresi oluşturduk. Sıra ile pencerelerimizi açarak uyguladığımız resimlere parmak baskısı yaptık. Gün sonunda değerlendirmelerimizi yaptık.

Ay ışığı sınıfı öğrencileriyle ilk olarak sorumlulukları hakkında sohbet edip onlara evdeki ve okuldaki sorumluluklarını hatırlattık. Daha sonra okula zamanında gelmenin bir sorumluluk olduğunu vurgulayarak etkinliğimize başladık.

Back to top