Özel Nadide Gölcük Anaokulu olarak bir dönemi tamamlamanın mutluluğunu ve hüznünü birlikte yaşadık. Aynı zamanda uzaktan eğitim sürecimizi, canlı derslerimizle, sevgiyle, coşkuyla bugün tamamlamış olduk. Öğrencilerimiz önce öğretmenleri tarafından hazırlanan slaytlarla dönem içerisinde yaptıkları çalışmaları izlediler.

 Nadide Gölcük  Anaokulu olarak uzaktan eğitim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her gün yaptığımız canlı derslerimizde eğlenceli konularla bilgilerimize yenilerini ekliyoruz. Uzaydan örnek şahsiyetlere, örüntüden kodlamaya,  dedektif oyunundan kurabiye yapımına  keyifli birçok  çalışmalar gerçekleştiriyor hem eğleniyor hem de öğreniyoruz.

Bilgin Yumurcaklar ve Minik Eller sınıfı bugün canlı ders saatlerinde enfes kurabiyeler yaptılar. Öğretmenleriyle ilk olarak sohbet edip, Küp Şeker oyununu oynadılar. Daha sonra kollarını sıvayarak mutfak etkinliğine geçtiler. Kurabiye için gerekli malzemeleri sıra ile eklediler. Minik elleriyle güzelce yoğurup şekiller verdiler.

Nadide Gölcük Anaokulu öğrencileri uzaktan eğitime canlı derslerle devam ediyorlar. Hem eğitici hem öğretici etkinlik olmasına özen gösteren öğretmenlerimiz canlı dersler için de elinden geleni yapıyorlar.

Özel Nadide Gölcük Anaokulu Anasınıfı Hazırlık öğrencileri bugün ki canlı derslerinde her canlının farklı özellikleri oluşu hakkında sohbet ettiler. Ardından  “Pezzettino”  isimli hikayeyi büyük bir dikkatle izlediler ve önceden hazırladıkları malzemeler ile parçasını arayan Pezzettino’ yu yaptılar. Artık her canlının farklı özellikleri olduğunu öğrendiler.

Özel Nadide Gölcük Anaokulu öğrencilerimiz zoom üzerinden canlı derslerini bu haftada tüm heyecanıyla devam ettiriyorlar. Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun eğitime ara vermeyen nadide öğrencilerimizin heyecanı küçücük ekranlardan bile görülebiliyordu.Öğretmenlerimizin classflow üzerinden etkinlik saatini ve ders esnasında kullanılacak materyalleri hatırlatmasıyla tüm öğrencilerimiz derslerine heyecanla ve istekle beklemeye başladılar.

Bilgin Yumurcaklar ve Minik Eller Sınıfı yine eğlenceli ve öğretici bir etkinlik için kollarını sıvadılar. Etkinlik yaparken hem öğrendiler hem de küçük kaslarını geliştirdiler. Nadide öğrencilerimizin bu hafta ki canlı ders konusu sayıları tanıma, sayıları yazma çalışması ve adetine göre boncuk dizme idi.

 Nadide Gölcük Anaokulu Bal Çiçekleri ve Yıldızlar Sınıfı canlı derslere aktif bir şekilde katılmaya devam ediyorlar. İlk canlı dersimizde ilk olarak “Suda çözünen ve çözünmeyen maddeler” i tahmin ettik ardından deneyerek neler olduğunu öğrendik. İkinci canlı dersimizde ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı hakkında sohbet ettik.

Özel Nadide Gölcük Anaokulu öğrencileri uzak eğitim çalışmalarına, her geçen gün farklı ve eğlenceli etkinliklerle devam ediyor. Nadide öğrencilerimiz öğretmenleriyle classflow üzerinden etkinliklere aktif olarak katılım gösteriyorlar. Öğrencilerimizin bu hafta ki etkinlikleri, oynarken keyif aldıkları Mikrop Parmak Oyunu ve sanat etkinliğinde eğlenerek yaptıkları Mikrop Parmak Baskısıydı.

Back to top