Yıldızlar Sınıfı ve Bal Çiçekleri Sınıfı öğrendikleri konuları sudoku kartları ile eğlenceli şekilde pekiştirdiler. Sudoku oynamanın kurallarını öğrendikten sonra karışık şekilde verilen kartları uygun bir şekilde tablolarına yerleştirdiler.

Anasınıfı öğrencilerimizin “Kendim Yapabiliyorum”  saatinde bu haftaki konusu “Üretebiliyorum-icat yapıyorum du. Hayatımızı kolaylaştıran, günlük yaşantımızda bize yardımcı olan, sürekli kullandığımız icatları ve onların mucitlerini detaylıca öğrendiler. İcatların ilk hallerini ve gelişerek günümüze kadar gelen son hallerini inceledikten sonra iş artık Nadide Mucitlerdeydi. 

Bilgin Yumurcaklar ve Minik Eller sınıfları bugün okula gelirken çok heyecanlıydılar. Çünkü kendi kurabiyelerini yapacaklardı. Önce öğretmenleri ile kurabiye nasıl yapılır? Hangi malzemeler kullanılır? Konuları ile ilgili sohbet ettikten sonra, kollarını sıvayan miniklerimiz, kurabiye hamurlarına istedikleri şekilleri verdiler.

Cenab-ı Hakk(c.c) biz müminler için rahmeti, feyiz ve bereketi bol olan günler ve aylar halk etmiştir. Nasıl ki haftanın günleri arasın da Cuma günü faziletli ise ‘’üç aylar’ ’olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları da fazileti büyük, feyiz ve bereketi bol mübarek aylardır.  Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) Recep ayı girdiğin de ‘’YA Rabbi bize Recep ve Şaban ayını mübarek kıl ve bizi Ramazana ulaştır.

Bilgin Yumurcaklar Sınıfı bugün çok eğlenceli bir etkinlikle güne başladılar. Çantalarından aldıkları çorapların şekillerini incelediler. Daha sonra çorapların üzerinde olan renklerin ve şekillerin aynısını kopyalama çalışması yaptılar. Eşleştirme, dikkatini toplama ve odaklanma çalışmalarını bu sefer de çoraplar üzerinde denemeye çalıştılar.

Kendi çocukluğunu, çocuklarınınkine ekleyen, onlarla yeniden emekleyen, yeniden büyüyen, oynayan annelerin günü TEENY MEENY. Kirlenmek, doyasıya eğlenmek, çocukluğun keşfedilmeye her zaman açık dünyasında, uzunca yolculuk etmek için her hafta bizimle var olan ANNELER iyiki varsınız. İlk Cemre rengarenk Uğurböceği ile sınıfımıza düştü bile.Yedi gün arayla hava, su,toprak ısınacak.

 Bal Çiçekleri ve Yıldızlar Sınıfı bu hafta ‘Ressam Çocuk ‘ etkinliğinde Salvador Dali’nin eseri için kolları sıvadılar. Önce Salvador Dali hakkında bilgi edindiler ardından Salvador Dali’nin eserlerini inceleyip konu ile ilgili sohbet ettiler. Salvador Dali’ yi temsil eden bıyıklarını takan öğrencilerimiz eğlenceli bir zaman geçirdiler.

Nadide Gölcük Anaokulu öğrencilerimiz bu ay Karakter Eğitiminde Özgüven konusunu işlediler. Bu kapsamda öğrencilerimizin kendileri hakkında olumlu düşünmelerini ve bunu dile getirmelerini sağlamak amacıyla “Başarabildiklerim” etkinliğini uyguladık.

 Ay Işığı Sınıfı öğrencileri bugün heyecan ve mutluluk içerisindeydiler. Geri dönüşümün önemi ve anlamını öğrenen çocuklarımız, öğrendiklerini pekiştirmek adına evlerinde aileleriyle birlikte geri dönüşüm kıyafetleri tasarladılar. Tasarlamış oldukları geri dönüşüm kıyafetlerini okula getirerek arkadaşlarına sergilediler.

Back to top