Türk Dili ve Edebiyatı zümresi tarafından 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla “Kürsü Senin!” adlı münazara turnuvası düzenlendi. Münazara yarışmasında “İngiliz Parlamenter Sistemi” formatı uygulandı. “Hükümet Açılış”, “Hükümet Kapanış”, “Muhalefet Açılış” ve “Muhalefet Kapanış” şeklinde ikişer kişilik 4 takımın aynı anda yarıştığı 8 münazırdan oluşan bu münazara stilinde konu münazırlara yarışmadan 15 dakika önce verilir ve akabinde münazırlar hazırlanarak parlamenter sistem şeklinde yarışırlar.

Sundukları argümanlar ve karşı tarafa getirdikleri çürütmelerle birlikte puan alırlar.
Münazarada Afra Meryem Açıkgöz, Elif Ece Yıldırım, Arzu Ezgi İriç ve Elif Tunçay’dan oluşan hükümet kanadı “ Dünyadaki tüm ülke sınırları kaldırılmalıdır.” tezini savunurken; Aslı Nisa Tosuner, Merve Torun, Feyzanur Betül Kösem ve Neslişah Ellialtı’dan oluşan muhalefet kanadı ise karşıt görüşü savundular. Öğrencilerimizin, yarışmadan 15 dakika önce kendilerine verilen tartışma konusuna hâkimiyetleri gerçekten çok etkileyiciydi. Okul Müdürümüz Gülşah Şengün tarafından verilen katılım belgelerini alan tüm öğrencilerimizi üstün gayretlerinden ve öz güvenlerinden dolayı tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz. Kıymetli jürimize de katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

munazara1
munazara2
munazara3
munazara4

Back to top

https://www.shelldownload.org/ fenomega.com https://www.havadis07.com https://www.gamerfrm.com/forum/forum-ko-cuce-37 www.lekekremim.com http://www.privshell.com